BAT akcie – čínské akcie, které musí znát každý investor

FANG, FAANG, FANGMAN…. Náhodné zkratky nebo investice do technologických společností, která má smysl? Řeč je o amerických vysoce výkonných společnostech Facebook, Apple, Netflix, Google, Microsoft, Amazon a NVIDIA. A více už, co jsou BAT akcie?

Jedná se o technologické konkurenty z opačného konce světa. Jejich rodnou půdou je Čína. Stejně jako „američtí býci“ zaznamenali v posledních letech prudký nárůst, někdy až v řádech stovek procent. Proto jsou tito giganti tématem pro dnešní den.

Investice do akcií BAT

Čtěte dále a dozvíte se:

  • Proč investovat do čínských akcií?
  • Co jsou akcie BAT?
  • Jak mohu investovat do čínských akcií?

Proč investovat do čínských akcií?

Čínský akciový trh se v poslední letech značně rozrostl. Východní část světa zvyšuje čím dál více svůj zájem o Čínu. Rostoucí poptávka po čínských akciích je zřejmá. Za své mluví i pozornost investičních fondů, které čínské akcie vyhledávají a postupně je zahrnují do svých portfolií. ETF na akcie rozvíjejících trhů na Čínu nezapomínají.

Deset let zpátky byly čínské společnosti pouze bezvýznamnou položkou v seznamu akcií. Dnes je tomu jinak. Čína jako světový inovativní motor udává tempo. Společnosti jako Alibaba a Huawei se staly velkými hráči v relativně krátkém čase. Nejen z toho důvodu jsou čínské akcie zajímavé, jsou oživením a mohou vypomoci rostoucím ziskům ve vašem akciovém portfoliu.

Vzhledem k velkému počtu obyvatel v Asii, místní společnosti dostaly velkou příležitost rychlého růstu, jelikož disponovaly dostatkem pracovní síly. Stejně tak restrikce ze strany čínské vlády, společnostem prospívají. Hned několik západních konkurentů je na čínském trhu blokováno. Proto mnoho společností skupiny FANGMAN nemají ani příležitost na tomto trhu konkurovat.

Čínský akciový trh

Ti, kteří tu možnost mají, se potýkají s překážkami vstupu na tento trh a nedostatečnou znalostí tamějších uživatelů. Například Amazon zaujímá tržní podíl pouze 2 %. eBay a Groupon též selhaly v dobývání čínského trhu. Uber byl dokonce v roce 2016 nucen prodat svou čínskou pobočku místnímu konkurentovi Didimu Chuxingovi.

Stručně řečeno americké nadnárodní společnosti zažívají těžké chvíle, co se týče expanze na čínský trh. Na druhé straně tu stojí čínští technologičtí dobyvatelé, jejichž ambice rozšiřovat se do zbytku světa narůstají. CEO společnosti Alibaba přiřadil právě expanzi na nové trhy nejvyšší prioritu.

Zůstává otázkou, zda čínské společnosti západní trhy objevovat vůbec potřebují. Pravděpodobně ne. Jen v Číně žije více než jedna miliarda lidí a obraty společností se pohybují v ohromných číslech. Přesto, celá situace hraje do karet čínským společnostem a o jejich budoucí prosperitě nemusíme polemizovat. Zarputilí Číňani neznají slovo „ne“ a americké společnosti se s touto výzvou musí vyrovnat po svém. Ale co, v dynamickém sektoru technologií není zbytí a uživatelé z těchto soubojů mohou jen těžit.

Čtěte také >> IPO Sonos: Akcie Sonos se začínají obchodovat na burze NASDAQ

Co jsou akcie BAT?

Akcie BAT můžeme označit jako čínský protějšek technologických akcií ze skupiny FANGMAN. Mezi akcie BAT patří společnosti Baidu (BIDU), Alibaba (BABA) a Tencent.

Této trojici se v posledních letech podařilo zvýšit obrat v řádech stovek procent. Hodnota akcií zaznamenala nemalý nárůst, v důsledku čehož se Tencent i Alibaba nacházejí z pohledu tržní kapitalizace mezi 10 největšími společnostmi na světě.

Nyní se stručně podíváme na jednotlivé akcie. Co společnosti BAT dělají? Jsou představují hrozbu pro akcie společností FANGMAN?

E-book o investování zdarma

Stáhněte si zdarma e-book se 14 tipy, jak se stát lepším a úspěšnějším investorem. E-book je určen všem začínajícím i pokročilým investorům.

14 PRAKTICKÝCH TIPŮ, JAK SE STÁT LEPŠÍM INVESTOREM

Baidu akcie - investice do čínských akcií

Akcie Baidu

„Čínský Google“. O kom se mluví? Pod tímto názvem hledejme společnost Baidu. Jedná se o 3. největšího poskytovatele internetových informací v Číně. Kromě poskytování prostředí pro vyhledávání se společnost zabývá také internetovými službami. Baidu tvoří až 80 % podíl na trhu v mobilním vyhledávání. Svou pozornost zaměřuje také na oblast inteligentních technologií jako jsou autonomní vozidla.

Z toho, že je Baidu nejoblíbenější vyhledávač, těží nejen v cenách za marketingové služby. Výnosy z marketingu dosahovaly v roce 2017 86 % celkových tržeb společnosti. Další velkou výhodou je možnost zpracovávat ohromné množství dat získávané od uživatelů. Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje v současné době nad $90 miliard. Pro srovnání Google a jeho tržní hodnota je přibližně $880 miliard.

TICKER: BIDU (profil akcie zde)

Akcie Alibaba - investice do čínských akcií

Akcie Alibaba Group

Alibaba, pro Evropany známá společnost, skládající se z řady internetových společností zaměřených na e-commerce. Celá platforma byla založena pro maloobchodní klientelu, přesto je nejvíce využívána výrobci a obchodními společnostmi, kteří provádí obchody ve větších číslech.

Čtěte také >> FAANG+ Index: Obchodujte nejvýkonnější technologické akcie přes futures

Hlavním konkurentem ze skupiny FANGMAN na americkém trhu je Amazon. Tržní kapitalizace společnosti Alibaba je v současné době více než $500 miliard. Pro srovnání společnost Amazon obsadila první místo v žebříčku s tržní hodnotou přes $900 miliard.

TICKER: BABA (profil akcie zde)

Akcie Tencent - investice do čínských akcií

Akcie Tencent

Společnost Tencent je známá především pro aplikaci WeChat. Toto sociální médium je nazýváno jako Facebook, Amazon a Whatsapp v jednom a je běžně užívanou aplikací Číňanů. Aplikace nabízí nadstandardní možnosti oproti Facebooku, příkladem je platba účtů či užití pro podnikatele jako CRM (řízení vztahů pro zákazníky). Svou pozornost zaměřuje Tencent také na online hry. A právě sociální média a online hry vytváří až 64 % výnosů společnosti.

Od nového roku akcie této společnosti sice klesají, přesto vzhledem k fundamentům společnosti, je zřejmý potenciál růstu. Vzhledem k eskalujícímu obchodnímu sporu mezi USA a Čínou se poklesu nemůžeme ani divit. Tržní kapitalizace společnosti Tencent dosahuje přes $440 miliard. Facebook má stále lepší postavení na trhu, a to i po jeho propadu v minulém týdnu a činí přes $500 miliard.

TICKER: 700

Čtěte také >> Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020

Jak obchodovat BAT akcie?

S LYNX máte příležitost obchodovat akcie jednoduše a v prostředí nejpokročilejších platforem. Naše platformy disponují profesionálními obchodními nástroji. Navíc získáte přístup na trhy po celém světě. Více o obchodování akcií se dočtěte v průvodci prvních kroků u LYNX.

Nákup akcií BAT s LYNX

Díky LYNX máte příležitost investovat do téměř všech společností kótovaných na burze. Dostáváte přístup do více než 100 burz ve více než 25 zemích světa, včetně čínských burz.

Obchodování s akciemi v roce 2020
Michaela Řeháčková

Michaela Řeháčková

Account Manager

Michaela se o finanční trhy aktivně zajímá od roku 2015. Specializuje se především na světové akciové trhy a opční strategie, které i sama obchoduje. Dále se věnuje rizikům vyplývajících z obchodování na burze a jejich zajišťování. Znalosti získané neustálým vzděláváním v těchto oblastech Vám pak předává formou článků a webinářů.

Kontaktovat ji můžete e-mailem na m.rehackova@lynxbroker.cz.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×