3 nejlepší biotechnologické akcie roku 2020

Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.

Proč jsou biotechnologické akcie zajímavé a jaké jsou nejlepší biotechnologické akcie? Jak mohu investovat do biotech akcií?

Po přečtení tohoto článku budete vědět, čemu se jako investor do biotechnologií vyhnout a co sledovat. Kromě toho se podíváme na vývoj nejlepších akcií v odvětví biotech. Taky vám poradíme, jakým způsobem do biotech akcií můžete investovat.

Biotechnoligkcé akcie 2019

Proč jsou biotechnologické akcie zajímavé?

Biotechnologie využívá techniky biologie pro praktické účely. Zvláště populární jsou společnosti zabývající se vývojem léků a farmaceutických technologií. Akcie biotechnologických společnosti jsou poměrně spekulativní záležitostí a obecně vykazují dobré cenové pohyby. Zejména firmy, které se nacházejí v raných stádiích vývoje velmi slibného produktu, umí biotechnologickým spekulantům zrychlit tep.

Nejlepší biotech akcie

Investice do biotech akcií je samostatná disciplína. Faktory jako ocenění, obrat nebo zisk, nehrají tak velkou roli jako je tomu u akcií v jiných odvětvích.

Důležitější jsou otázky typu: jak vysoká je šance, že lék uspěje? A pokud uspěje, bude výnos dostatečný? Má společnost dostatek kapitálu pro vývoj a zaručení svojí existence?

To je taky jeden z důvodů, proč menší biotechnologické společnosti často provádí IPO. Pro výzkum nového léku jsou potřebné peníze, spousta peněz. Z důvodu přísných vládních regulací trvají vyšetření déle, než se očekávalo.

Podívejte se také >> IPO kalendář 2020

Je proto důležité sledovat finanční zdraví společnosti a věnovat pozornost ročním nákladům. Tímto způsobem můžete odhadnout kolik času firma má, než zbankrotuje. Většina společností se včas snaží získat nový kapitál, to má ale negativní dopad na cenu akcií.

Investoři do biotechnologických akcií většinou doufají, že jimi vybraná firma vyvine unikátní lék nebo bude převzatá větší biotech společností. Velké biotechnologické a farmaceutické společnosti můžou rychle růst převzetím menších hráčů na trhu. Tímto způsobem můžou převzít vývoj léku do svých rukou, aniž by musely samy procházet dlouhým procesem. Akcie malých biotechnologických společností jsou téměř vždy dobrým kandidátem k převzetí.

Jakými fázemi vývoje si musí potenciální lék projít?

Nové léky na předpis jsou vyvíjeny v sérii pečlivě řízených fází výzkumu. Tyto fáze pomáhají určit bezpečnost a účinnost každého nového léčiva dodržením nejvyšších vědeckých standardů.

Po rozsáhlém preklinickém testování experimentálního léku jsou prováděny klinické studie na dobrovolnících ve všech fázích vývoje léčiva.

Biotech akcie - přehled

Fáze I

V první fázi klinických studií je experimentální lék podáván lidským subjektům. Tyto studie se zaměřují na bezpečnost a snášenlivost zkoumaného léku. Během této fáze se pod přísným dohledem výzkumného pracovníka podává nízká dávka léčiva malému počtu zdravých pacientů.

Fáze II

Druhá fáze klinických testů se soustředí na efektivitu léčby léku, bezpečnosti, vedlejší účinky a potenciální rizika. Mimo jiné taky výzkumníci určují nejúčinnější dávku pro experimentální lék. Určuje se nejvhodnější způsob podávání. Subjektem studií jsou často pacienti s onemocněním.

Fáze III

Klinické testy v třetí fázi se obvykle provádějí na větším počtu pacientů, aby se potvrdily výsledky předchozích studií. Dále se získává další informace o účincích a bezpečnosti testovaného léčiva. Této fáze se obvykle účastní několik stovek až tisíc subjektů z více výzkumných center a mnoho různých lékařů a výzkumníků. Třetí fáze výzkumu je často dvojitě slepá – zda se jedná o lék či placebo neví jak pacient, tak výzkumník.

Registrace

Po úspěšném provedení prvních tří fází může firma předložit žádost příslušnému regulačnímu zdravotnímu orgánu. V USA je to FDA a v Evropě EMA. V případě schválení může být nový lék komerčně zpřístupněn pacientům.

Fáze IV

Nazývaná „postmarketingové sledování“, se provádí po schválení léku. Studie ve čtvrté fázi slouží k dodatečnému sběru informací o dlouhodobém riziku, výhodách a optimálním využití. Studie čtvrté fáze mohou pokračovat po mnoho let.

3 nejlepší biotechnologické akcie roku 2020

Pokud jde o biotechnologické akcie, nejznámější zástupce nalezneme téměř výhradně v USA. Pokud jde o tržní kapitalizaci a objem financování, v 85 % biotechnologického sektoru dominují americké společnosti. A i když chce americký prezident Donald Trump více regulovat cenovou politiku výrobců léčiv a zcela přepracovat zdravotnický systém, bude v příštích deseti letech v sektoru zdravotnictví nejvíce zaměstnanců v USA.

Z tohoto důvodu lze očekávat politiku vstřícnou k podnikání. V současné době může existovat ideální příležitost pro vstup do vybraných biotechnologických akcií v USA. Níže jsme pro vás sestavili seznam nejlepších biotechnologických společností v roce 2020.

Akcie Amgen

3. Akcie Amgen

Společnost Amgen (ISIN: US0311621009 – symbol: AMGN – měna: USD) byla založena v roce 1980 pod názvem AMGen (Applied Molecular Genetics) a je považována za průkopníka v tomto odvětví. Od roku 1983 je společnost obchodována na NASDAQ a jedná se o největší biotechnologickou společnost na světě s tržní kapitalizací 125 miliard USD.

Společnost se zaměřuje na výzkum v oblasti léčby kostních a krevních onemocnění, rakoviny, revmatologie, cukrovky, onemocnění jater a ledvin, neurologie a buněčné terapie. Aktivity společnosti sahají od identifikace účinné látky přes její výzkum a vývoj až po výrobu a distribuci hotového léčiva.

V letech 1989 a 1991 společnost Amgen získala schválení FDA pro Epogen a Neupogen, první dva biotechnologické léky vůbec. Oba přípravky stále patří mezi nejznámější a nejpoužívanější protirakovinová léčiva. Kromě toho společnost distribuuje rozsáhlé portfolio produktů, jako jsou Aranesp, Enbrel, Neulasta, Nplate, Prolia, Sensipar, Vectibix a Xgeva.

Graf akcie Amgen. Zdroj: LYNX Trading.

Za poslední tři roky zvýšila Amgen výdělky v průměru o 11 % a v loňském roce vydělala kolem 12,70 USD na akcii. Za fiskální 2018 společnost naposledy předpovídala tržby 23,2 až 23,5 miliardy USD a zisk 14,00 až 14,2 USD na akcii. Při současné ceně akcií 195 USD je poměr P / E ve výši 14, což je poměrně levné.

Čtvrtletní dividenda 1,32 USD byla nedávno zvýšena o 10 % na 1,45 USD, což představuje anualizovanou dividendu 5,80 USD a atraktivní dividendový výnos 3,0 %.

Společnost mimo jiné realizuje program zpětného odkupu akcií ve výši téměř 30 miliard USD. Celkově Amgen snížil počet akcií v průběhu roku 2018 o téměř 12 %.

V loňském roce tržby a příjmy stagnovaly, ale vyhlídky Amgen do budoucna zůstávají jasné. Zvláštní pozornost je věnována čínskému trhu, který slibuje obzvláště vysokou míru růstu.

S poměrem P / E ve výši 14 a vysokým objemem hotovosti je, navzdory cenovým ziskům v posledních měsících, ocenění společnosti stále na atraktivní vstupní úrovni.

Vzhledem k mírné úrovni ocenění je tato akcie vhodná převážně pro dlouhodobě orientované konzervativní investory.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Akcie Halozyme Therapeutics

2. Akcie Halozyme Therapeutics

Halozyme (ISIN: US40637H1095 – symbol: HALO – měna: USD) je relativně malá biotechnologická společnost zaměřená na vývoj a komercializaci nových terapií rakoviny. Sloučenina se složitým názvem Pegvorhyaluronidase alfa (PEGPH20) se používá nový přístup k léčbě nádorů a zaměřuje se primárně na mikroprostředí nádoru.

Kromě silného produktového portfolia má společnost se sídlem v San Diegu důležitá partnerství s předními farmaceutickými společnostmi, jako jsou Pfizer, Roche, AbbVie, Eli Lilly a Bristol-Myers Squibb.

V roce 2017 společnost s tržní hodnotou 2 miliardy USD zaznamenala profit 0,45 USD na akcii. Vyhlídky na rok 2020 jsou však spíše záporné v důsledku velkých provozních výdajů a menších zisků.

Halozyme generuje stálý příliv hotovosti prostřednictvím četných partnerství s významnými farmaceutickými a biotechnologickými společnostmi. Kromě toho společnost buduje licenční poplatky za technologii ENHANZE. Podle vedení by tyto částky měly do roku 2027 činit více než 1 miliardu USD.

Graf akcie Halozyme Therapeutics. Zdroj: LYNX Trading.

Vedení do konce roku 2018 předpovídalo hotovostní pozici 340 až 350 milionů USD. Finanční situace se neustále zlepšuje jednorázovými a opakujícími se platbami od partnerských společností. Proto i přes ztráty si tato malá biotechnologická společnost může dovolit investovat poměrně velké částky do výzkumu a vývoje, aniž by se musela potýkat s finančními problémy.

Vysoké investice do portfolia produktů se v příštích letech pravděpodobně vyplatí v podobě zvýšeného prodeje.

Od IPO v roce 2013 se hodnota akcií Halozyme více než ztrojnásobila. Po maximu kolem 25 USD v roce 2015 a následné ostré korekci se v posledních dvou letech cena zvýšila na 21,50 USD.

Poté došlo v průběhu obecné korekce na akciovém trhu k opětovnému poklesu cen a v současné době se akcie obchodují přibližně za 14,70 USD. Z uvedených 3 akcií má Halozyme nejvíce spekulativní charakter.

Akcie Regeneron Pharmaceutical

3. Akcie Regeneron Pharmaceutical

Regeneron Pharmaceutical (ISIN: US75886F1075 – symbol: REGN – měna: USD) je přední biotechnologická společnost vyvíjející základní léky pro lidi se závažnými onemocněními. Společnost se sídlem v New Yorku byla založena před 30 lety dvěma lékaři.

Léky společnosti pomáhají pacientům s očními, alergickými a zánětlivými chorobami, rakovinou, kardiovaskulárními a metabolickými chorobami, neuromuskulárními chorobami, infekčními chorobami a dalšími závažnými onemocněními.

Mnoho svých produktů společnost prodává na základě licence a spolupráce s jinými společnostmi, jako jsou například B. Bayer nebo Sanofi. Regeneron urychluje a zlepšuje tradiční proces vývoje léčiv optimalizací produkce pomocí proprietárních technologií.

Kromě toho má společnost významný seznam kandidátů k léčbě rakoviny, revmatoidní artritidy a hypercholesterolémie. Především strategická spolupráce se Sanofi umožňuje společnosti financovat řadu výzkumných a vývojových projektů, jako je například Genetické centrum Regeneron, které provádí jednu z největších světových genetických sekvenčních aktivit.

Graf akcie Regeneron Pharmaceutical. Zdroj: LYNX Trading.

Výnosy Regeneron Pharmaceutical vzrostly z 1,4 miliardy USD v roce 2012 na 5,9 miliardy USD v roce 2017. V posledních třech letech růst příjmů činil v průměru 18 % a zisky se současně zvýšily o 38 %. Letos se očekává nárůst zisku na akcii o 39 % z 15,58 USD na 21,63 USD.

Společnost má v současné době tržní hodnotu 43 miliard USD. Aktuální cena akcií je 397 USD. Poměr P / E je momentálně ve výši 18, což je poměrně lukrativní, přestože se v následujícím roce očekává zpomalení růstu výnosů.

Akcie Regeneron, zahrnutá do indexu S&P 500, v poslední době překonala většinu biotechnologických akcií a mají relativně nízkou korelaci s celkovým trhem. Potenciálním vstupním bodem by mohl být nedávný průlom trendu nad cenou 396 USD – poslední mezní maximum. Pokud se společnosti podaří udržet uptrend, mohlo by se jednat o další silný výchozí bod.

Regeneron je díky příznivému oceňování, inovativním výrobkům, slibné nabídce produktů a vedoucí pozici na trhu slibnou investicí do zdravotnictví. Stejně jako u všech biotechnologických společností je i Regeneron Pharmaceutical silně závislá na úspěchu svých produktů. V dlouhodobém horizontu má však společnost značný růstový potenciál.

Obchodování biotech akcií u LYNX

LYNX nabízí obchodování s biotech akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Investujte do biotech akcií s LYNX

Díky LYNX získáváte nejširší nabídku trhů a produktů v ČR. Dostáváte přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa.

Investujte do akcií v biotechnologickém odvětví s LYNX

Výběr 10 nejlepších dividendových aristokratů a ETF roku 2020

Co znamená pojem dividendový aristokrat? Jací jsou nejlepší dividendoví aristokraté v Evropě a na světě? Objevte také ETF, které se na tyto akcie zaměřují.

Číst dále

9 nejlepších defenzivních akcií roku 2020

Když nastane recese, přesto zde zůstane mnoho nepostradatelných produktů a služeb, které se budou využívat i nadále. Objevte jak v této situaci profitovat.

Číst dále

Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2020

Věděli jste, že platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště, i v dobách recese? Objevte 3 nejlepší platinové akcie roku %%currentyear%%.

Číst dále
Petr Holý

Petr Holý

Content creator

O finanční trhy se zajímá od roku 2015 – zejména o forex, opce a akcie. Od roku 2018 aktivně obchoduje opční spready na americké akciové indexy. K analýze svých obchodů používá kombinaci fundamentální a technické analýzy.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05