5 nejlepších FinTech akcií roku 2021

FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.

Je proto důležité se na toto téma blíže podívat, než se rozhodnete investovat své peníze do Fintech akcií.

V tomto článku objevíte vše, co potřebujete vědět o investování do Fintech akcií.

Fintech - co to je?

Co je to „FinTech“? 

Akcie bank jsou jedny z nejdéle obchodovaných cenných papírů na burze. A pro mnoho lidí je investování do bankovních akcií zastaralé. Bankovní sektor v Evropě je navíc již řadu let pod tlakem kvůli politice nízkých úrokových sazeb ECB.

Dlouhodobě se tedy jedná pro investory o poměrně nezajímavý sektor. Situace se však velmi liší v oblasti společností, které vyvíjejí a poskytují technologie, díky kterým je bankovnictví rychlejší, inovativnější a modernější.

Termín finanční technologie neboli zkráceně „FinTech“ zahrnuje všechny inovace v různých oblastech finančního průmyslu využívající nové technologie. Nicméně FinTech se neomezuje pouze na nové bezhotovostní platební způsoby, což je patrně první věc, která většině lidí ve spojení s FinTech přijde na mysl.

FinTech technologie mají své využití také v oblasti investic, poradenství, úvěrů nebo v oblasti správy, ukládání a přenosu dat.

FinTech sektor je právem považován za „narušující“, protože zde vznikají nové technologie, které stále rychleji vytlačují klasické bankovní podnikání. Tyto moderní trendy v bankovnictví navíc tlačí na banky a pojišťovny, které jsou nuceny adaptovat se nové podmínky.

Růstový trh: „FinTech“ ohromuje finanční sektor

bankomatyBankomaty byly v 80. letech revolucí. Poprvé měli lidé snadný přístup k hotovosti nebo možnosti nechat vytisknout výpisy z účtu mimo otevírací dobu banky. Bylo to pohodlné a šetřilo to čas. Na začátku nového tisíciletí bylo přidáno online bankovnictví.

Jednalo se o revoluční krok, protože bylo možné jednoduše a pohodlně provádět online transakce z počítače, což bylo o několik let dříve nepředstavitelné.

Důsledkem bylo, že klasické banky a pojišťovny uzavíraly stále více menších poboček a rušily pracovní pozice, protože stále více služeb, které dříve vykonávali zaměstnanci, bylo nahrazeno novými technologiemi

Poradenství v oblasti pojišťovnictví a finančních investic poskytované tzv. „robo poradci“, stále rychlejší celosvětové obchodování na burzách cenných papírů a kryptoměny. Tohle je pouze krátký výčet nových trendů, které mění bankovní svět a představují výzvy pro tradiční banky.

Zejména v Evropě, kde je ziskovost finančních institucí celá léta pod obrovským tlakem. FinTech je proto tématem pro klasický finanční průmysl, který musí společnosti podnikající v tomto sektoru řešit.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

FinTech příležitosti a rizika: Ne každý může zvítězit

Tuto vlnu technologických revolucí ve finančním sektoru lze přirovnat k rozmachu internetu na přelomu tisíciletí. Na trhu se objevují stále nové technologie a nástroje, které pomáhají zákazníkům ve finančním odvětví. To přináší řadu společností, které se chtějí situovat na měnícím se trhu. Některé z nich mohou stát na stupních vítězů, ale některé mohou zmizet v propadlišti dějin.

Skutečnost, že některé FinTech společnosti jsou již veřejně obchodované a některé jsou stále soukromé, není samo o sobě relevantním ukazatelem úspěchu. Pokud několik společností soutěží o prvenství v takto dynamickém sektoru, může kapitál, získaný z IPO, společnosti pomoci k rozvoji svých produktů.

Čtěte také >> Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

Nicméně na druhou stranu například špatné ocenění jejích akcií může společnosti uškodit. Stručně řečeno: Ne každý zvítězí, dokonce i kótované společnosti v sektoru FinTech by mohly selhat, stejně jako selhala řada internetových společností na přelomu tisíciletí.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Čemu byste měli věnovat pozornost při investování do FinTech sektoru

Obezřetný přístup při investování do FinTech akcií je na místě. V nových technologiích a na růstových trzích zpravidla panuje „zlatá horečka“. Vidíte rychle rostoucí akcie, čtete o obrovském tempu růstu tržeb v tomto odvětví. Investování do takových společností je lákavé, ale je třeba být opatrný.

Pokud jde o investice do nových, rychle rostoucích odvětví, jako vždy byste měli pečlivě zvážit, kam a jak investovat. Je lepší své portfolio vždy diverzifikovat, než vsadit na jednoho koně a investovat úměrnou část kapitálu do spekulativních akcií, aby potenciální ztráta nezruinovala vaše portfolio.

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

Níže uvádíme akcie 5 FinTech společností, které by v roce 2020 mohly stát na stupních vítězů. Jedná se o dynamický sektor, takže kandidátů, do kterých investovat je mnohem více. Pořadí v našem seznamu také není hodnocení dané společnosti v porovnání s ostatními. Cenový vývoj daných akcií prezentujeme na týdenním grafu v horizontu 2 let v měně domácí burzy.

 

Čtěte také >> Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí

Akcie PayPal

Pokud můžete hovořit o veteránovi v tomto velmi mladém odvětví průmyslu, byl by to americký poskytovatel platebních služeb PayPal (ISIN: US70450Y1038 – symbol: PYPL – měna: USD). Společnost, která byla založena v roce 1998, vygenerovala v roce 2019 obrat přes 20 miliard USD a její zisky několik let stabilně rostou.

Největší otázkou kolem PayPal je, zda tento trend nebude zpomalen nebo dokonce otočen příchodem nových hráčů na trh, jako je například Apple Pay. Ani tato akcie tedy není bez rizika, přestože se jedná o zavedenou společnost na trhu.

Je překvapující, že akcie PayPal po počáteční negativní reakci na koronavirovou pandemii masivně vzrostla a překročila předchozí rekordní maximum. Důvod: Online nákupy se díky pandemii zvýšily a současně se PayPal zapojil do bezkontaktních plateb v tradičním maloobchodě. Investoři proto sázejí na to, že tržby a zisky společnosti nejen, že nebudou krizí negativně ovlivněny, ale že z toho bude mít PayPal také jednoznačný prospěch.

Graf akcie Paypal (PYPL). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Paypal.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

Akcie Hypoport

Hypoport AG (ISIN: DE0005493365 – symbol: HYQ – Měna: EUR) je společnost z Berlína, která provozuje čistě internetové finanční platformy (zejména platforma EUROPACE) založené na inovativních nástrojích FinTech, s nimiž poskytovatelé finančních služeb a soukromí zákazníci vzájemně spolupracují.

Stejně jako u PayPal se jedná o silně rostoucí společnost. Tržby a zisky se v průběhu let velmi rychle zvyšovaly.

Jedním z aspektů, na který by se v současné době mělo hledět, je poměrně vysoký poměr cena / zisk nad 75 na základě příjmů, které analytici v současné době odhadují v průměru pro rok 2020. Tato akcie však již nebyla roky zrovna „levná“, pokud jde o poměr cena / zisk, nicméně vzestupný trend stále přetrvává. Stejně jako v případě PayPal jsme viděli na jaře 2020 pouze krátký propad, ale pak raly na nové rekordy, založené na očekávání, že Hypoport bude mít také prospěch z problematických rámcových podmínek pro klasické finanční společnosti v době koronavirové pandemie.

Graf akcie Hypoport AG (HYQ). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Hypoport AG.

Akcie Fidelity National Information Services

Fidelity National Information Services (ISIN: US31620M1062 – symbol: FIS – Měna: USD) je americká společnost s velmi perspektivními vyhlídkami. Společnost poskytuje inovativní technologická řešení a podporu pro bankovní a pojišťovací průmysl.

Přes rostoucí tržby se zde zisky v posledních dvou letech dostaly pod tlak. Cena akcie dosáhla nových rekordů v době před „koronavirovým crashem“, přičemž poté prudce poklesla. Většina ztráty byla již dohnána na začátku července, měli byste však mít na paměti vysokou volatilitu této akcie.

Graf akcie Fidelity National Information Services (FIS). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Fidelity National Information Services.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Akcie SimCorp

SimCorp (ISIN: DK0060495240 – symbol: SIM – Měna: DKK) se sídlem v Kodani je poměrně malá dánská společnost s přibližně 1 800 zaměstnanci, jejímž hlavním produktem je software pro správu investic SimCorp Dimension. S produktem, který cílí na velmi úzce specifickou základnu klientů, je společnost velmi náchylná na konkurenční produkty.

SimCorp byla v posledních letech schopna neustále zvyšovat své prodeje a zisky. Jde však o poměrně tržně napjatou akci, graf (v dánských korunách) ukazuje, že to vede k silné volatilitě. Proto doporučujeme maximální obezřetnost, pokud uvažujete o investici do této dánské společnosti.

Graf akcie SimCorp (SIM). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii SimCorp.

Akcie Ingenico

Ingenico (ISIN: FR0000125346 – symbol: ING1 – Měna: EUR) je francouzská společnost nabízející všechny formy zpracování bezhotovostních plateb se značkami Ingenico Smart Terminals, Ingenico Payment Services a Ingenico ePayments. Aktivity společnosti mají velký dopad na finanční průmysl.

Zajímavá společnost, která připomíná německou Wirecard z hlediska její základní struktury. Vývoj zisku společnosti Ingenico v posledních letech kolísá, ale tržby neustále rostou.

Dramatický propad v únoru a březnu byl nejen rychle dohnán, ale sklon vzestupného trendu je v současnosti ještě intenzivnější než před propadem. To však také ukazuje, jak volatilní mohou být akcie v nových technologických odvětvích. Je tedy vždy důležité být opatrný.

Graf akcie Ingenico (ING1). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Ingenico.

FinTech akcie: Vzrušující odvětví s velkými vyhlídkami

Finanční průmysl musí držet krok s technologickým vývojem, který se konec konců vztahuje na všechna průmyslová odvětví. FinTech, finanční technologie, je „nutností“. A čím větší je tlak na, zejména evropský, finanční průmysl, tím naléhavější je výzva k novým, inovativním řešením. Společnosti FinTech proto mají velmi slibné vyhlídky, ale jako vždy na burze cenných papírů, rozložte investice a jednejte moudře, protože akcie v růstových odvětvích také nejsou pouze jednosměrnou cestou.

Obchodování FinTech akcií u LYNX

LYNX nabízí obchodování s FinTech akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Zaujala vás možnost investice do fintech akcií?

Obchodujte na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších fintech akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů.

Fintech akcie

IPO Instacart: Ovládne platforma pro nákupy akciový trh?

Co je Instacart a čím se zabývá? Jaké jsou důvody pro IPO? Jaký dopad měl koronavirus na vývoj tržeb? Vyplatí se investice do akcií? Zjistěte vše potřebné!

Číst dále

Investice do zlata: 4 nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021!

✅ Zlatá horečka je tady! Jaký je aktuální vývoj ceny zlata? Jak investovat do zlata v roce 2021? 4 tipy na nejlepší zlaté akcie jen pro vás! ✅

Číst dále

IPO Airbnb již 10. prosince: Vše, co musíte znát před nákupem akcií!

Aktuální vývoj, cena za akcii, hodnota společnosti i důvody a datum pro vstup na burzu. Při ceně $ 60 za akcii Airbnb získá až $ 3,1 miliardy!

Číst dále

Již od roku 2007 se zabývá světovými akciovými trhy. Specializuje se zejména na USA, trhy jihovýchodní Asie a na vlivy politických a makroekonomických událostí na zahraniční trhy. Kontaktovat jej můžete e-mailem na j.mlynek@lynxbroker.cz

Jonáš pro Vás připravuje pravidelné analýzy akciového trhu a makroekonomiky. Zaregistrujte se ke sledování našich analýz a postřehů z trhu. Pro získání nejaktuálnějších krátkých zpráv ze světových burz sleduje Jonáše na Twitter.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05