FAANG+ Index: Obchodujte nejvýkonnější technologické akcie přes futures

Nejvýkonnější technologické akcie z Wall Street – to jsou FAANG akcie.

FAANG je zkratka pro vysoce prosperující akcie technologických amerických společností: Facebook (FB), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX) a Alphabet/Google (GOOGL).

Právě tato pětice je v posledních letech zodpovědná za značnou část růstu indexu S&P 500. Na pozitivní vývoj této americké elity proto zareagovala New York Stock Exchange (NYSE).  Existuje možnost jak spekulovat na růst cen skupiny těchto akcií jinak než nakupovat každou akcii zvlášť. Řešením může být nákup přes index či futures.

Pojďme si tuto skupinu blíže představit a ukázat si, jak participovat na jejich pozitivním vývoji pomocí zmíněných instrumentů.

Akcie Amazon (AMZN) - roční timeframe

Které akcie patří mezi FAANG?

Kolektivní název pro pětku technologických společností poukazuje na Facebook, Amazon, AppleNetflix a Google.

Sektor technologií je na svém vrcholu, a tak dokonce některé méně známé a nově vznikající společnosti začínají tyto velikány zastiňovat. I z toho důvodu přišla NYSE s indexem FANG+, který se vztahuje k technologickým tahounům. Zároveň představila možnost FANG obchodovat skrze futures.

NYSE FANG+ Index (NYFANG)

FANG+ Index se skládá z 10 vysoce výkonných technologických akcií. Sama NYSE index označuje jako skupinu velmi likvidních akcií reprezentujících nejinovativnější společnosti v oblasti internetu a (sociálních) médií. Jedná se o rovnoměrně vážený index obchodovaný v amerických dolarech.

FANG+ Index byl spuštěn 26. září 2017 a je zpětně dopočítán od září roku 2014. Základní úroveň indexu činí $1,000.

V průběhu roku 2018 dosahoval index úrovně $3,000. Tuto hranici v druhé polovině roku 2018 ale neudržel. Pád akcií Facebooku (dne 26.7.2018) způsobily propad indexu o téměř 3 %. Co ovšem můžeme konstatovat je, že v historii indexu jsme pozorovali i větší poklesy a tento není žádnou zásadní výjimkou. Z dlouhodobého hlediska předpokládáme prolomení hranice $3,000 a pokračující růst indexu.

NYSE FANG+ Futures (NYFANG)

NYSE FANG+ Futures má multiplikátor ve výši 50. To znamená, že při současné hodnotě futures, které se pohybují okolo $3,000, představuje jeden futures kontrakt koš akcií v hodnotě $150,000 (50 x 3,000). Velikosti ticku, minimálního cenového pohybu, je 0.10.

Podobně jako jiné futures, index expiruje třetí pátek v měsíci. Data expirace jsou určena na měsíc březen, červen, září a prosinec. Tyto futures lze obchodovat od odpoledne (14:00) do půlnoci (00:00).

FuturesNYSE FANG+ Futures
SymbolNYFANG
BurzaNYSE
MěnaUSD
Datum expiraceBřezen, červen, září, prosinec
Obchodní hodiny02:00 - 00:00, pracovní dny
Velikost ticku0,10 bodu
Multiplikátor50
Počáteční marže$ 18.935
Udržovací marže$ 15.148

Jak obchodovat FANG+ Index?

S LYNX máte příležitost obchodovat futures kontrakt NYSE FANG+ Futures jednoduše a v prostředí nejpokročilejších platforem. Naše platformy disponují profesionálními obchodními nástroji. Navíc získáte přístup na trhy po celém světě. Více o obchodování futures se dočtěte v průvodci prvních kroků u LYNX.

Obchodujte Futures s LYNX

LYNX zajišťuje nákup a prodej futures za extrémně výhodných podmínek s podporou špičkových nástrojů. Přístup na trhy po celém světě zahrnuje obchodování futures na indexy jako e-mini S&P (ES), Dow Jones (YM), Nasdaq (NQ), DAX (FDAX) a další.

DAX futures

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

Obchodování futures se v posledních letech těší stále větší popularitě. Jaké jsou výhody obchodování futures? ✅ Zjistěte, jak fungují.

Číst dále

Komoditní spready: Praktický průvodce pro obchodování

Praktický průvodce pro obchodování komoditních spreadů od začátku až po samotné obchodování. ✅ Objevte, co to jsou komoditní spready.

Číst dále

DAX Futures

Průvodce obchodováním futures na index DAX. Objevte specifika futures kontraktu na DAX – počáteční a udržovací marže, multiplikátor a mnohem více.

Číst dále
Michaela Řeháčková

Michaela Řeháčková

Account Manager

Michaela se o finanční trhy aktivně zajímá od roku 2015. Specializuje se především na světové akciové trhy a opční strategie, které i sama obchoduje. Dále se věnuje rizikům vyplývajících z obchodování na burze a jejich zajišťování. Znalosti získané neustálým vzděláváním v těchto oblastech Vám pak předává formou článků a webinářů.

Kontaktovat ji můžete e-mailem na m.rehackova@lynxbroker.cz.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05