Index FANG+: Obchodujte nejvýkonnější technologické akcie FAANG skrze futures

Nejvýkonnější technologické akcie z Wall Street – to jsou FAANG akcie.

FAANG je zkratka pro vysoce prosperující akcie technologických amerických společností: Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Alphabet/Google.

Právě tato pětice je v posledních letech zodpovědná za značnou část růstu indexu S&P 500. Na pozitivní vývoj této americké elity proto zareagovala New York Stock Exchange (NYSE).  Existuje možnost jak spekulovat na růst cen skupiny těchto akcií jinak než nakupovat každou akcii zvlášť. Řešením může být nákup přes index či futures.

Pojďme si tuto skupinu blíže představit a ukázat si, jak participovat na jejich pozitivním vývoji pomocí zmíněných instrumentů.

Které akcie patří mezi FAANG?

Kolektivní název pro pětku technologických společností poukazuje na Facebook, Amazon, AppleNetflix a Google. Odtud zkratka FAANG.

Sektor technologií je na svém vrcholu, a tak dokonce některé méně známé a nově vznikající společnosti začínají tyto velikány zastiňovat. I z toho důvodu přišla NYSE s indexem FANG+, který se vztahuje k technologickým tahounům. Zároveň představila možnost index FANG+ obchodovat skrze futures.

NYSE FANG+ Index (NYFANG)

FANG+ Index se skládá z 10 vysoce výkonných technologických akcií. Sama NYSE index označuje jako skupinu velmi likvidních akcií reprezentujících nejinovativnější společnosti v oblasti internetu a (sociálních) médií. Jedná se o rovnoměrně vážený index obchodovaný v amerických dolarech.

FANG+ Index byl spuštěn 26. září 2017 a je zpětně dopočítán od září roku 2014. Základní úroveň indexu činí $1,000.

V průběhu roku 2018 dosahoval FANG+ index úrovně $3,000. Tuto hranici v druhé polovině roku 2018 ale neudržel. Pád akcií Facebooku (dne 26.7.2018) způsobily propad indexu o téměř 3 %. Co ovšem můžeme konstatovat je, že v historii indexu jsme pozorovali i větší poklesy a tento není žádnou zásadní výjimkou.

Z dlouhodobého hlediska předpokládáme prolomení hranice $3,000 a pokračující růst indexu FANG+.

NYSE FANG+ Futures (NYFANG)

NYSE FANG+ Futures má multiplikátor ve výši 50. To znamená, že při současné hodnotě futures, které se pohybují okolo $3,000, představuje jeden futures kontrakt koš akcií v hodnotě $150,000 (50 x 3,000). Velikosti ticku, minimálního cenového pohybu, je 0.10.

Podobně jako jiné futures, index expiruje třetí pátek v měsíci. Data expirace jsou určena na měsíc březen, červen, září a prosinec. Tyto futures lze obchodovat od odpoledne (14:00) do půlnoci (00:00).

FuturesNYSE FANG+ Futures
SymbolNYFANG
BurzaNYSE
MěnaUSD
Datum expiraceBřezen, červen, září, prosinec
Obchodní hodiny02:00 - 00:00, pracovní dny
Velikost ticku0,10 bodu
Multiplikátor50
Počáteční marže$ 18.935
Udržovací marže$ 15.148

Jak obchodovat FANG+ Index?

S LYNX máte příležitost obchodovat futures kontrakt NYSE FANG+ Futures jednoduše a v prostředí nejpokročilejších platforem. Naše platformy disponují profesionálními obchodními nástroji. Navíc získáte přístup na trhy po celém světě.

Čtěte také: Zajímají vás futures? Objevte průvodce obchodováním futures

Obchodujte Futures s LYNX

LYNX zajišťuje nákup a prodej futures za extrémně výhodných podmínek s podporou špičkových nástrojů. Přístup na trhy po celém světě zahrnuje obchodování futures na indexy jako e-mini S&P (ES), Dow Jones (YM), Nasdaq (NQ), DAX (FDAX) a další.

DAX futures

Index FANG+: Obchodujte nejvýkonnější technologické akcie FAANG skrze futures

FANG+ index se skládá z 10 vysoce výkonných technologických akcií. Věděli jste, že FAANG akcie nejvíce ovlivnily růst S&P 500 v posledních letech?

Číst dále

Micro futures – Obchodujte US burzovní indexy levně a na burze

Micro futures je nový investiční instrument, který je vhodný pro menší investory. Objevte, jak a proč obchodovat micro futures.

Číst dále

Bitcoin futures na CBOE a CME – specifika kontraktů

Jaká jsou specifika nových futures kontraktů na bitcoin, která se od prosince obchodují na amerických burzách CBOE a CME.

Číst dále
Michaela Řeháčková

Michaela Řeháčková

Account Manager

Michaela se o finanční trhy aktivně zajímá od roku 2015. Specializuje se především na světové akciové trhy a opční strategie, které i sama obchoduje. Dále se věnuje rizikům vyplývajících z obchodování na burze a jejich zajišťování. Znalosti získané neustálým vzděláváním v těchto oblastech Vám pak předává formou článků a webinářů.

Kontaktovat ji můžete e-mailem na m.rehackova@lynxbroker.cz.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×