Investice do Bitcoinu: bitcoinové akcie vzrostly o více než 1000 %

Bitcoinová horečka pokračuje i přesto, že bitcoin prošel v posledním měsíci výraznou korekcí. Od doby, kdy americká derivátová burza CME spustila obchodování s futures na bitcoin, se cena nejpopuluárnější kryptoměny výrazně propadla.

I přesto si ale drží titul nejvýnosnějšího aktiva roku 2017.

Častou otázkou, na kterou se naši klienti ptají, je: Jak mohu investovat do bitcoinu?

Vývoj ceny bitcoinu – historický timeframe

V tomto článku se tedy podíváme na způsoby investování do bitcoinu skrze regulované burzovní trhy.

Pět nejlepších bitcoin akcií pro rok 2018

Bitcoin akcie je možné nakupovat u LYNX stejně snadno jako jakékoliv jiné instrumenty. Tento přehled přináší pět nejzajímavějších kandidátů pro rok 2018.

MGT Capital (MGTI) 

MGT Capital je společnost, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a technologie s tím spojené, např. blockchain. Právě blockchain je páteří bitcoinu. V říjnu roku 2017 firma oznámila, že začíná bitcoiny těžit. Od té doby zaznamenala cena raketový růst. Podle jejích vlastních slov by se měla brzy stát největším kryptotěžařem ve Spojených státech.

Riot Blockchain (RIOT) 

Riot Blockchain je společnost, která se dříve jmenovala Bioptix. V říjnu roku 2017 pod vlivem kryptohorečky přijala do svého názvu slovo blockchain a začala se obchodovat na NASDAQu pod tickerem RIOT.

Tento trh je oblíbený nejen kvůli obchodování akcií, ale je možné na něm obchodovat i opce. Ty jsou opravdu velmi populární a nabízí tedy solidní likvidní prostředí. Tento trh je tedy dobrou volbou pro ty, kteří by rádi obchodovali „opce na bitcoin“.

Zaujala vás investice do Bitcoinu?

Díky široké nabídce LYNX můžete zobchodovat všechny výše uvedené akcie. Kromě investování do bitcoinových akcií máte i další možnosti investice do Bitcoinu jako např. Bitcoin futures či bitcoinové ETF.

Bitcoin - investování do bitcoinu

DigitalX (DCC)

Akcie DigitalX zaznamenaly v roce 2017 nárůst kolem 700 %. Společnost se zaměřuje především na poradenství v oblasti ICO, konzultační činnost a vývoj softwaru s blockchain technologií. V záři roku 2017 oznámila, že vyvíjí speciální zařízení pro čtení PIN kódů pomocí blockchainu. Od té doby cena výrazně vzrostla. Obchoduje se na burze v Austrálii (ADX) za australské dolary.

BTL Group (BTL)

BTL Group je softwarová společnost, která navrhuje blockchainová řešení pro banky a pro společnosti působící v energetickém průmyslu. Sídlí ve Vancouveru, Calgary a Londýně. Její akcie se obchodují jako pink sheet v kanadských dolarech. Tržní kapitalizace firmy je něco málo pod čtvrt miliardy dolarů, její akcie v roce 2017 vyrostly o téměř 1000 %.

Global Blockchain Technology (BLOC)

Akcie Global Blockchain Technology v roce 2017 posílily o 1200 %. Obchodují se podobně jako výše zmíněné akcie ve formě pink sheetů v kanadských dolarech. Aktuální cena za kus je kolem 1,5 CAD. I přes výrazný nárůst v ceně akcií je tržní kapitalizace firmy pouhých $50 milionů a prostor pro další růst je tu tedy značný.

Bitcoinové ETF

Kromě akcií existují i bitcoinové ETF nebo ETF na kryptoměnu Ethereum. Nejznámějším bitcoinovým ETF je bitcoin Tracker One obchodovaný v eurech nebo ve švédských korunách. Stejný emitent se posléze rozhodl nabídnout k obchodování i ETF na Ethereum pod názvem XBT Provider Ethereum ETN.

O tomto ETF a jeho emitentovi se můžete blíže dočíst v tomto článku.

Bitcoinové ETF – Bitcoin Tracker One

XBT Provider kryptoměny Ethereum (ETN)

Bitcoin futures

Bitcoinové akcie nejsou jediným burzovním instrumentem, který je navázaný na kryptoměnu bitcoin. V prosinci začala burza CBOE a následně i CME obchodovat termínované futures na bitcoin. Tyto burzy jsou světově největšími derivátovými burzami.

Futures kontrakty se u obou burz trochu liší. U CME je expozice 5 x větší, kontrakt je celkově dražší a maržově náročnější. Více informací o specifikacích jednotlivých kontraktů se dočtete zde.

CME zároveň vytvořila i Bitcoin Real Time Index (BRTI), který má reprezentovat „spotovou cenu“ bitcoinu, od které je futures kontrakt odvozen. Tržní data přebírají od Gemini.

Disclaimer: Obchodování s kryptoměnami nebo instrumenty na ně navázanými je spekulativní a vysoce rizikové.

Zaujala vás investice do Bitcoinu?

Díky široké nabídce LYNX můžete zobchodovat všechny výše uvedené akcie. Kromě investování do bitcoinových akcií máte i další možnosti investice do Bitcoinu jako např. Bitcoin futures či bitcoinové ETF.

Bitcoin - investování do bitcoinu
Lukáš Koťátko

Lukáš Koťátko

Na finančních trzích se aktivně pohybuje od roku 2013. Obchoduje intradenní futures na americké akciové indexy.

Kontaktovat jej můžete e-mailem na l.kotatko@lynxbroker.cz.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05