IPO Sonos: Akcie Sonos se začínají obchodovat na burze NASDAQ

Akcie Sonos se od čtvrtka 2.8.2018 obchodují na burze Nasdaq pod tickerem SONO. Před svým debutem ve středu večer oznámila společnost upisovací cenu při IPO Sonos na $15 za akcii.

Tvůrce špičkových reproduktorů původně doufal, že bude cena akcií při IPO pohybovat mezi $17 a $19. Avšak místo toho bude prodávat 13,89 milionů akcií za nižší cenu.

Pří zmíněné upisovací ceně společnost získá okolo $200 milionů a dosáhne tak na kapitalizaci v hodnotě téměř $1,5 miliardy. Upisovatelé, kterými jsou Morgan Stanley a Goldman Sachs, mají přístup k dalším 2 milionům akcií.

Co Sonos dělá?

Firma Sonos je výrobce bezdrátových high-end reproduktorů a reproduktorových soustav. Hlavním produktem je digitální hudební multiroom systém, díky kterému lze přehrávat hudbu v libovolných místnostech domu nebo bytu.

Sonos vytvořil speciální bezdrátovou síť s vyšším dosahem, kde každý reproduktor slouží zároveň jako vysílač i přijímač.  Síť je možné připojit na server, mobilní telefon, tablet nebo externí pevný disk a získat tak přístup k hudební knihovně, kterou lze pak jednoduše streamovat.

Po připojení k internetu je možné síť využívat pro streamování internetových rádií či využívat hudebních služeb typu Spotify či Apple Music (AAPL).

Jak si vede Sonos finančně?

V posledním fiskálním roce firma zaznamenala čistou ztrátu ve výši $14,2 milionů při příjmech $992,5 milionů. V porovnání s předchozím rokem jde o výrazně lepší hospodářský výsledek. V roce 2016 firma zaznamenala ztrátu $38,2 milionů, příjmy dosahovaly $901,3 milionů.

Porovnáme-li výsledky za poslední fiskální půl rok 2018se stejným obdobím v předchozím období, zaznamenal Sonos 18% navýšení tržeb. Do konce března 2018 reportovat tržby $655,7 milionů. Čistý zisk ale ve stejném období klesl o 14 % v porovnání s rokem předchozím.

IPO Sonos

Sonos zveřejnil svůj IPO prospekt před necelým měsícem (6. června 2018) a o dva týdny později prohlásil, že plánuje získat $263 milionů. To se úplně nepovedlo, upisovací cena byla nakonec snížena a Sonos prodejem 13,9 milionu akcií v ceně $15 dolarů za kus získal o cca $50 milionů méně.

IPO Sonos je dalším z technologických IPO, které v tomto roce proběhly. Nedávno vstupovala na burzu firma Spotify (SPOT) a před ní poskytovatel cloudových služeb Dropbox (DBX). Oba tituly se obchodují na americké burze Nasdaq stejně tak, jako nově listované akcie Sonos.

Prohlédněte si, jaké další IPO můžete očekávat v roce 2018.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investiční produkty
Lukáš Koťátko

Lukáš Koťátko

Na finančních trzích se aktivně pohybuje od roku 2013. Obchoduje intradenní futures na americké akciové indexy.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×