Jak i nadále obchodovat US ETF?

Vzhledem k tomu, že dne 18.6.2018 bylo všem obyvatelům ČR omezeno obchodování s americkými burzovně obchodovanými fondy (ETF), rádi bychom vám v následujícím článku představili varianty, jak tyto produkty i nadále obchodovat – ať už přímo v USA, nebo na burzách v EU.   

Aktuální situace a dopady regulace EU 

Od 1.1.2018 začala platit v EU nová regulace pod názvem PRIIPs, která si klade za cíl zvýšit ochranu spotřebitele a znovu vybudovat důvěru ve finanční trhy. Tato regulace dopadla na všechny zákazníky s bydlištěm v EU, společnosti LYNX bylo přesto umožněno tyto produkty mít v nabídce pro své zákazníky, a to na základě vyjádření ČNB.  

V současné době dochází k jeho přezkumu – pracujeme na tom, aby tato možnost pro naše zákazníky byla v následujících dnech i nadále dostupná. 

Opční trading US ETF

V tuto chvíli je možnost obchodovat opce na US ETF, ovšem není jasné, jak dlouho bude tato možnost ve hře. Tedy například při výpisu PUT opce na SPY je možnost, že Vám jako prodejci této opce bude přiřazena pozice 100 ks podkladového aktiva. K této pozici nebudete mít možnost přikoupit, ale půjde klasicky uzavřít – na její zavření zatím není daný časový limit.

Opce na oblíbená ETF trackující volatilitu (UVXY, SVXY, VXX apod.) jsou zatím rovněž dostupná.

Intradenní trading US ETF

Pro intradenní tradery je možnost obchodovat CFD kontrakty na tyto akcie, nebo přímo futures kontrakty – pokud byl zájmem intradenního tradingu nějaký index a ETF, které ho trackovalo (SPY, IWM, QQQ, apod.)

Čtěte také >> Průvodce obchodováním futures

Považujeme za důležité vás upozornit, že s CFD nejsou spojena stejná práva jako s akciemi a že jsou obchodována na větší páku – někdo je tedy může označit za rizikovější produkty.

Pár příkladů pro dlouhodobé investice

Vzhledem k tomu, že jsme o omezení nebyli dopředu informováni, zpracování této oblasti vám nejsme v tak krátkém čase schopni poskytnout v odpovídající kvalitě. Obsáhlejší informace zveřejníme v následujících dnech, některé příklady naleznete níže. (Pozn. pokud budete nakupovat ETF emitované v jiné měně, než je USD, je zapotřebí brát na vědomí kurzové riziko.)

1) Standard and Poors 500 & ETF SPY – variantou je vyhledat v platformě ticker SPY5, který je možné v EU obchodovat v kotacích v EUR, CHF, GBP i USD.

2) US Technologický sektor & ETF QQQ – variantou je vyhledat v platformě ticker IUIT, rovněž obchodovatelný v EUR, GBP i USD

3) EMIM – akumulační ETF, zaměřené na rozvíjející se trhy, rovněž kotace v USD, GBP i EUR

4) CSBGU3 – krátkodobé (1-3Y) US dluhopisy, kotované v USD

LYNX TIP: Chcete se dozvědět více o obchodování ETF? Objevte průvodce obchodováním ETF

Máte další otázky?

Pokud jste nenašli odpovědi na otázky, které vás ohledně problému s obchodováním ETF zajímají, neváhejte nám zdarma zavolat na zákaznickou linku 800 877 877 nebo nám napsat na e-mail: info@lynxbroker.cz.

Čtěte také >> Jaká ETF obchodovat v Evropě?

LYNX TIP: Chcete se dozvědět více o investování do ETF? Sledujte sekci věnovanou ETF.

Obchodujte ETF s LYNX

LYNX umožňuje nákup a prodej ETF na evropských i asijských burzách za extrémně nízké poplatky.

ETF trading: Graf při obchodování ETF

10 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

S&P 500 je nejvýznamnější index na světě. Jedním ze způsobů, jak investovat do tohoto indexu jsou ETF. Objevte 10 nejlepších ETF na index S&P 500.

Číst dále

5 nejlepších dividendových ETF roku 2021

Věděli jste, že i fondy zvané ETF vyplácejí dividendy stejně jako jednotlivé akciové tituly? ✅ Objevte 5 nejzajímavějších dividendových ETF roku 2020.

Číst dále

Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020

Indická ekonomika skýtá obrovský potenciál pro růst. Přemšlíte, jaké možnosti vám může rostoucí indický trh nabídnout? Objevte nejlepší indické akcie a ETF.

Číst dále
Ondřej Likeš

Ondřej Likeš

Account Manager

Finančním trhům se věnuje od roku 2011, přes intradenní obchodování FX, MP strategie na měnových futures, komoditní spready a intradenní obchodování komodit se dostal až k dlouhodobým opčním strategiím, kde zakotvil a které v současnosti obchoduje na široké US akciové indexy a produkty navázané na VIX. Za nejdůležitější považuje dobrý money-management a konzistenci.

Ondřej zpracovává webináře primárně zaměřené na opce a opční strategie v kombinaci s akciemi. Kontaktovat jej můžete na emailu o.likes@lynxbroker.cz

Více:
ETF
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×