Nejlepší 5G akcie roku 2021: 3 aktuální tipy pro vaše portfolio!

Technologie se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí.  Tématem poslední doby je zejména 5G síť. Podle některých významných IT vývojářů by se 5G mohla stát čtvrtou průmyslovou revolucí.

Nová síť přináší řadu výhod, zejména zvýšení rychlosti. Přenos dat v rámci 5G sítě bude dokonce rychlejší než přenos dat v rámci wifi.

V některých regionech již lze využívat 5G síť na smartphonech. Díky tomuto trendu jsou pro investory akcie 5G společností stále více zajímavé.

Jistě proto nebude na škodu podívat se na perspektivní 5G akcie, které by v roce 2021 mohly zazářit.

Nejlepší 5G akcie v roce 2019 - Investice do příští internetové revoluce

Co je 5G?

5G je oficiálně internet 5. generace. Telekomunikační společnosti a vlády tvrdě pracují na zavedení sítě 5G, která nahradí stávající 4G síť. Podle odhadů by síť 5G měla být minimálně 10x rychlejší než síť 4G.

Síť 5G bude také charakteristická větší propustností dat a menší latencí. Doba komunikace mezi zařízeními bude značně snížena. U 5G sítě jsou data posílána za 1 milisekundu, zatímco u 4G sítě to trvalo 50 milisekund.

5g akcie, co je 5g

Jak funguje 5G?

Síť 5G vyžaduje fotoniku pro zpracování velkého množství bezdrátových dat. Fotonika je technologie pro přenos informací světelnými částicemi. Čím vyšší je frekvence, tím rychlejší je připojení.  Tato rychlost však bude zajištěna na úkor dosahu antény. Těch se bude muset instalovat mnohem více.

V souvislosti se sítí 5G se často hovoří o možném dopadu na zdraví lidí a zvířat. Doposud však neexistují věrohodné studie, které by škodlivost této sítě potvrzovaly. Dalším diskutovaným tématem je otázka bezpečnosti a soukromí při používání této nové sítě.

Čtěte také: Technologické akcie: 5 nejlepších akcií roku 2021, které musíte znát!

Meteorologové také upozorňují, že 5G síť by mohla ovlivňovat faktory, které používají při předpovídání silných bouří.

Přesné dopady 5G sítě nebyly ještě dostatečně zmapovány. Můžeme očekávat, že začnou vznikat podrobné vědecké studie, které se tomuto tématu budou podrobně věnovat.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Co je Internet of Things (IoT)?

Vzhledem k rychlosti a nižší latenci je síť 5G významná pro tzv. internet věcí. Jedná se o síť elektronických zařízení (domácí spotřebiče, elektronika, zabezpečovací systémy atd.), které ke svému fungování využívají sdílení a výměnu dat.

Na základě získaných dat, se pak zařízení mohou individuálně rozhodovat. Příkladem takového spotřebiče může být inteligentní lednice či termostat.

Čtěte také: 21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

Síť 5G může znamenat revoluci také pro autonomní automobily. Tyto vozy potřebují vyhodnocovat velké množství informací, tudíž rychlá síť je nutností. S nástupem 5G sítí může dojít k pokroku ve vývoji bezpečných autonomních vozidel.

5g akcie

Nejlepší 5G akcie roku 2021

5G akcie mohou být fenoménem budoucnosti. My vám již teď ale přinášíme tipy na zajímavé společnosti z tohoto odvětví.

Níže Vám nabízíme podrobnější seznámení s vybranými firmami a jak si v současné situaci vedou. U každé 5G akcie uvádíme také aktuální cenový graf.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

Akcie Skyworks Solutions (SWKS)

Skyworks Solutions je americká společnost zabývající se vývojem, designem a výrobou polovodičů pro mobilní komunikaci a vysokofrekvenční systémy.

Firma působí ve vysoce konkurenčním sektoru, ale určitě patří mezi špičku tohoto segmentu. Skyworks Solutions se zaměřuje hlavně na špičkové 4G smartphony a budoucí 5G smartphony.

Ve své poslední čtvrtletní zprávě společnost Skyworks Solutions uvádí, že jsou v perfektní pozici, aby využili obrovských příležitostí, které 5G nabízí. Společnost předpovídá, že smartphony využívající 5G síť budou vyžadovat více čipů a polovodičů.

Budování 5G sítě a vývoj samořiditelných vozidel navíc povede k nárůstu poptávky po vysokofrekvenčních systémech. To vše by mělo vést ke zvýšení tržeb.

Čtěte také: Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

Společnost má úzké pracovní vztahy se společností Apple, což je ale také největším rizikovým faktorem pro akcionáře Skyworks Solutions. Přibližně 50 % příjmů pochází z dodávek čipů pro Apple. Pokud by náhodou došlo ke ztrátě tohoto obchodního partnera, společnosti by drasticky klesly tržby. To by se negativně odrazilo na ceně akcií.

5 největších akcionářů Skywork Solutions

Investor Počet akcií Procento z celkového počtu
Vanguard Group 18,24 milionu 11,06 %
BlackRock 15,29 milionu 9,27 %
State Street Global Advisors 7,82 milionu 4,74 %
Vulcan Value Partners 6,08 milionu 3,68 %
T. Rowe Price Associates 4,50 milionu 3,73 %

 

Skyworks Solutions nedávno ukončila partnerství s čínským Huawei v důsledku ekonomického napětí mezi Čínou a USA. Momentálně do Číny nelze exportovat americké čipy. To se však může velmi rychle změnit.

Aktuální ocenění akcií Skyworks Solutions vypadá atraktivně. Poměr P/E je v současné době přibližně 27,18. Kolem 78,7 % společnosti je v majetku institucionálních investorů.

Týdenní graf  SWKS od června 2015 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

Při pohledu na cenový graf vidíme, že cena akcie se nachází v býčím trendu, který započal v lednu roku 2019. I přes krátkodobé propady tento rostoucí trend nadále vytváří vyšší dna.

Pokud by cena významně klesla pod hodnotu $ 160, je třeba zpozornět, protože by se mohlo jednat o ukončení růstu ceny této 5G akcie.

Akcie Teradyne (TER)

Společnost Teradyne vyvíjí a prodává řadu testovacích produktů pro polovodičový průmysl. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 pocházelo 69 % celkových tržeb z prodeje testovacích systémů používaných v polovodičovém sektoru. Zbývající výnosy pocházely z prodeje automatizačních systémů a testovacích systémů pro bezdrátové sítě.

V roce 2019 přišla americká společnost s produktem UltraWaveMX44. Jedná se o testovací řešení pro 5G síť. Vzhledem k tomu, že při nastavování nové 5G sítě je třeba provést mnoho testů, společnost z tohoto produktu silně profituje.

To je patrné i ve výroční zprávě za rok 2020. Teradyne se v porovnání s loňským rokem podařilo zvýšit tržby o 37 %. Zisk na akcii se také zvýšil o 67 % ve srovnání s rokem 2019. V roce 2021 se očekává pokračování tohoto růstu. Ve svém výhledu do roku 2021 společnost uvádí, že očekávají další nárůst poptávky po testovacích systémech v sektoru polovodičů.

5 největších akcionářů Teradyne

Investor Počet akcií Procento z celkového počtu
Vanguard Group 19,04 milionu 11,47 %
BlackRock 14,04 milionu 8,45 %
Baillie Gifford & Co 8,07 milionu 4,86 %
Columbia Treadneedle Inv. 7,57 milionu 4,56 %
State Street Global Advisers 6,88 milionu 4,14 %

 

Aktuální dividendový výnos Teradyne je 0,35 %. Cena této 5G akcie v posledních měsících prudce vzrostla. Aktuální poměr P/E je 26,46.

Týdenní graf  TER od června 2015 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

Akcie Teradyne zažívá růst od roku 2016. Zejména v posledních týdnech ale dochází k divokým cenovým pohybům této akcie.

Bude zajímavé sledovat, zda se kurz akcie udrží nad hodnotou $ 110. Doposud ale cena akcie poslední dobou vytvářela vyšší dna, tak uvidíme, zda se růstový trend nadále udrží.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Akcie Apple (AAPL)

Americká společnost Apple, kterou v roce 1977 založili Steve Jobs a Steve Wozniak, je jednou z největších a nejznámějších společností na světě. V jejím produktovém portfoliu najdeme například iPhone, iPad, iPod, Apple Watch a iMac.

V říjnu 2020 Apple uvedl na trh svůj nový iPhone, který již může využívat 5G sítě. Jakmile bude v USA a Evropě zavedena 5G síť, analytici očekávají velký nárůst poptávky po nejnovějším iPhonu. To by mohlo mít zásadní dopad na cenu akcií společnosti Apple, protože 50 % jejich příjmů pochází právě z prodeje iPhone.

Týdenní graf  AAPL od června 2015 až do března 2021. Zdroj: LYNX Trading.com.

V minulém čtvrtletí si Apple vedl velmi dobře. Tržby vzrostly o více než 10 %. Poptávka po produktech Apple nyní raketově roste v Číně, kde vzrostly tržby o 57 %. Růst v Číně byl tažen silnější poptávkou po nejnovějším iPhonu.

Společnost vyplácí roční dividendu ve výši $ 0,82, což akcionářům poskytuje dividendový výnos 0,68 %. Poměr P/E je momentálně 32,73.

5 největších akcionářů Apple

Investor Počet akcií Procento z celkového počtu
Vanguard Group 1,28 miliardy 7,63 %
BlackRock 1,06 miliardy 6,29 %
Berkshire Hathaway 944 milionů 5,62 %
State Street Global Advisers 672 milionů 4,01 %
FMR LLC 329 milionů 1,96 %

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

Akcie 5G společností u LYNX

Akcie společností navázaných na 5G sítě můžete u LYNX obchodovat stejně jako jakékoliv jiné akcie z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi či forexem za příznivé poplatky.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investiční produkty

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

Jak si vedou biotechnologické akcie Moderna, Pfizer a Johnson & Johnson? Rozbor akcií výrobců vakcín. Poznejte 3 nej biotechnologické akcie.

Číst dále

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

AMC akcie a další meme akcie jsou opět v hledáčku WallStreetBets. Které meme akcie jsou aktuálně v kurzu a vyplatí se do nich investovat?

Číst dále

Uranové akcie v roce 2021: 3 tipy na nejlepší akcie uranu

Fakta o uranu. Zjistěte, co hýbe cenou uranu a akciemi těžařských společností. Poznejte 3 aktuálně nejlepší uranové akcie - včetně cenového grafu.

Číst dále
Tomáš Stráník

Tomáš Stráník

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×