3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2020

Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem.

Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.

Na burze patřily akcie herních vývojářů v posledních letech mezi absolutní fenomény, přičemž hodnota většiny titulů z herního průmyslu se za posledních 5 let zněkolikanásobila.

Digitalizace a technologické inovace neustále otevírají nový potenciál prodeje a ziskovosti v tomto odvětví.

V následujícím článku se dočtete:

  1. Online hry – boom na trhu
  2. Digitalizace prodeje zvyšuje marže
  3. Hry pro smartphone a tablet – trh budoucnosti
  4. Nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2020
  5. Investice do akcií herních vývojářů u LYNX

Online hry – boom na trhu

Online hry a videohry jsou dnes jednou z nejoblíbenějších zábav nejen mezi teenagery, ale i v jiných věkových skupinách. Lukrativní a velmi variabilní obchodní model poskytovatelů her je dnes zpravidla založen na softwaru, který je k dispozici prostřednictvím streamingové či cloudové služby.

Videohry je dnes možné hrát na celé řadě zařízení od klasických počítačů přes konzole až po tablet či smartphone. Z řady titulů se staly trháky , které mají desítky milionů aktivních uživatelů.

Velká uživatelská základna pak firmám umožní další rozvoj své značky. Několik příkladů za všechny jsou tituly jako World of Warcraft, League of Legends, Counter-Strike, Fortnite či Minecraft.

Digitalizace prodeje zvyšuje marže

Prodej datových nosičů (DVD, CD-ROM) prostřednictvím maloobchodních nebo internetových obchodů, který byl dříve primárním distribučním kanálem pro herní průmysl je již delší dobu odsouván na druhou kolej.  Vývoj je srovnatelný s osudem videopůjčoven, které se staly skutečnými raritami díky poskytovatelům online videí, jako je Netflix.

Poskytovatelé her digitalizací prodeje svých produktů zvyšují ziskové marže a díky předplatitelským modelům vytvářejí opakované stabilní výnosy. Finanční ředitel společnosti Activision Blizzard, Spencer Neumann, odhaduje přínos stahování oproti prodeji v maloobchodním sektoru na 10 USD za transakci.

Společnost Newzoo, zabývající se průzkumem herního trhu a fenoménu e-sportu, odhaduje, že v roce 2018 bylo 91 % transakcí v herním průmyslu digitálních.

Ale to není vše. V řadě videoher lze nakupovat virtuální doplňky za mikrotransakce, které firmám zajišťují značný dodatečný příjem ze stávajících produktů. Tyto platby se staly základem příjmů pro herní průmysl a hnací silou růstu a ziskovosti. Protože každý hráč rozhoduje, kolik času a peněz investuje do herního světa, obchodní model je ve většině případů herní komunitou akceptován.

Hry pro smartphone a tablet – trh budoucnosti

Největší podíl na tržbách podle segmentů představují prudce se rozvíjející mobilní hry pro smartphony a tablety, které představují jednu třetinu celkového objemu. Zejména v Asii si nacházejí hry pro mobilní telefony stále více uživatelů.

V hustě obydlených asijských státech jako je Čína, Indie nebo Indonésie nejsou počítače a konzole tak rozšířené jako například v Evropě či USA. Hry pro mobilní zařízení zde tedy mají početnou uživatelskou základnu. Odhaduje se, že růst uživatelů mobilních her je nyní dvakrát vyšší než u tradičních her pro PC a konzole.

K růstu celého sektoru přispívají také specializované sektory, jako je virtuální realita, rozšířená realita a e-sporty (organizované soutěže mezi jednotlivými hráči nebo týmy), které v nedávné minulosti dosahují růstu přibližně  10 % pa.

Například celosvětový objem prodeje společnosti Newzoo se v posledních letech 2016-2017 zdvojnásobil na 655 milionů USD. Očekává se, že se do roku 2020 se objem více než zdvojnásobí na přibližně 1,5 miliardy USD.

Nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2020

Není pochyb o tom, že poskytovatelé her zažívají zlaté časy díky digitalizaci, novým trendům a škálovatelným obchodním modelům s vysokými maržemi. V důsledku toho je většina akcií po nedávné korekci stále ambiciózní.

Pro dlouhodobé investory tituly v herním průmyslu nabízejí značný růstový potenciál. Dále naleznete 3 nejzajímavější akcie herních vývojářů v roce 2020.

3. Akcie Take Two Interactive – Impozantní uptrend

Společnost Take Two Interactive (ISIN: US8740541094 – Symbol: TTWO – Měna: USD) sídlící v New Yorku je známá zejména pro svoji herní sérii Grand Theft Auto. Té se prodalo více než 100 milionů kopií. Inovativní společnost, která vyvíjí produkty jak pro konzole a počítače tak pro tablety a smartphony, v říjnu minulého roku společnost zazářila s titulem Red Dead Redemption 2, ze kterého se stal absolutní bestseller.

Take Two Interactive výkonem spolehlivě překonává jak vlastní prognózy, tak analytické odhady. Na začátku listopadu společnost vykázala údaje za druhé čtvrtletí roku 2018/19, které opět předčily očekávání analytiků. Namísto očekávaných příjmů ve výši 550 milionů USD a zisku 0,93 USD na akcii, společnost vykázala příjmy 583 milionů USD a zisk 1,09 USD na akcii.

V posledních třech letech se tržby společnosti zvýšily v průměru o 12 %, zatímco zisk vzrostl v průměru o 34 %. V běžném rozpočtovém roce se očekává zvýšení zisku nejméně o 39 %.

Akcie společnosti v hodnotě cca 12 miliard USD jsou v impozantním dlouhodobém uptrendu. V polovině srpna dosáhly akcie nového historického maxima ve výši 131,77 USD. Společnost má nepochybně v této oblasti ambiciózní hodnocení. Take Two však bude v následujících letech pravděpodobně silnější a výnosnější než většina konkurenčních společností.

Akcie, která je v současné době stanovena na přibližně 106 USD, mají vysokou relativní sílu a nejsou tak ovlivněny korekcí, která zasáhla mnoho dalších herních akcií. Take Two je vhodná pro dlouhodobější investory. Akcie je však značně volatilní.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

2. Akcie Activision Blizzard – lídr na americkém trhu

Activision Blizzard (ISIN: US00507V1098 – Symbol: ATVI – Měna: USD je americký lídr v herním průmyslu, který je aktuálně oceněn na 37 miliard USD. Společnost vznikla v roce 2008 fúzí Activision a Vivendi Universal Games – dceřinou společností francouzského konglomerátu Vivendi. Společnost vyvíjí akční, dobrodružné, sportovní, strategické a role-playing hry pro všechny známé herní platformy. Vlastní celou řadu velmi úspěšných titulů v čele s World of Warcraft, Call of Duty, Skylanders, Guitar Hero, Starcraft či Diablo.

Activision Blizzard investovala v roce 2016 značné investice do vývoje mobilních her, přičemž akvizice společnosti King Digital dosáhla necelých 6 miliard USD. Společnost King Digital je známá pro své populární smartphone hry Candy Crush a Bubble Witch.

Activision Blizzard také těží zejména z prodeje doplňků k nabízeným hrám. Během uplynulého roku se tržby za poslední rok zdvojnásobily na téměř 4 miliardy USD. Dodatečné prodeje tak již představují přibližně 60 % celkového prodeje.

V posledních třech letech společnost Activision Blizzard zvýšila tržby o 17 % a v průměru o 31 %. S loňským obratem 7 miliard USD však společnost dosáhla pouze mírného zvýšení zisku z 2,18 USD na 2,21 USD za akcii. V roce 2019 se očekává 2,81 USD.

Activision Blizzard je lídrem na trhu v oblasti her. I když růst a zisky v poslední době stagnovaly, motor růstu by měl brzy opět začít fungovat. Současná, velmi prudká korekce nabízí dlouhodobě orientované možnosti vstupu investorů v rozsahu 45 až 48 USD. Akcie jsou v neporušeném, dlouhodobém uptrendu. Navzdory téměř poloviční ceně by mohly dosáhnout maxima z roku 2018 – 80 USD v příštích 12-18 měsících.

1. Akcie Electronic Arts – Vysoce zisková herní skupina

Electronic Arts (ISIN: US2855121099 – Symbol: EA – Měna USD) je číslo 2 na americkém trhu a globálním hráčem v herním průmyslu. Skupina se sídlem v Kalifornii vyvíjí a prodává hry pro internetové herní konzole, počítače, mobilní telefony a tablety, stejně jako ostatní dvě prezentované společnosti. Značka EA je nejznámější pro své sportovní hry FIFA, Madden NFL, Need4Speed, které jsou nespornými lídry na trhu.

Ale i další tituly jsou mimořádně úspěšné. Jako příklady můžeme uvést značky jako The Sims, Battlefield, Dragon Age a Plants Vs. Zombies. Se současnou tržní kapitalizací ve výši 25 miliard USD společnost zaostává za výše zmíněnou Activision Blizzard.

Celkem má Electronic Arts více než 300 milionů registrovaných klientů po celém světě. Skupina prodává své produkty licencovaným maloobchodníkům, jakož i prostřednictvím vlastních webových stránek přímo koncovému zákazníkovi.

Podíl příjmů z digitálního prodeje, jako jsou stahování, doplňky a předplatné, je již na silných 73 %. EA je však stále více kritizována svými uživateli za vysokou cenu svých produktů.

I když na trhu ve druhém čtvrtletí finančního roku 2018/19 přišlo na trh několik nových akcií a očekávání analytiků byla jasně překročena, výhled na čtvrté čtvrtletí zklamal. Společnost skončila hluboko pod odhady trhu z hlediska tržeb a zisků.

Růst tržeb byl v posledních třech letech poměrně mírný, v průměru 7 %. Do produktového portfolia společnosti nepřibyly žádné nové bestsellery. Ziskovost, poháněná digitalizací, však výrazně vzrostla. zisk na akcii vzrostl v průměru o 27 % ročně za období posledních 3 let.

Akcie Electronic Arts je v dlouhodobém uptrendu, který začal v roce 2013 na ceně kolem 20 USD. V létě 2018 se akcie společnosti obchodovaly za cenu 150 USD. V současné době je akcie opět výrazně levnější za 84 USD. V grafu máme silný support na rozmezí 75-80 USD. Jedná se tedy o zajímavou vstupní příležitost. Vzhledem k pokračujícímu nárůstu digitálního prodeje se očekává, že zisk EA bude výrazně růst, a to i při pouze mírném růstu tržeb.

Investice do akcií herních vývojářů u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, u společnosti LYNX máte široké možnosti, jak investovat do akcií herních vývojářů. S LYNX můžete obchodovat akcie, ETF, futures, opce či forex za příznivé poplatky s přístupem na více než 100 světových burz ve více než 30 státech.

Obchodovat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství či frekventovanější WhatsApp mobilní zpravodajství, abyste včas zaregistrovali důležité události na kapitálových trzích.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investiční produkty

Výběr 10 nejlepších dividendových aristokratů a ETF roku 2020

Co znamená pojem dividendový aristokrat? Jací jsou nejlepší dividendoví aristokraté v Evropě a na světě? Objevte také ETF, které se na tyto akcie zaměřují.

Číst dále

9 nejlepších defenzivních akcií roku 2020

Když nastane recese, přesto zde zůstane mnoho nepostradatelných produktů a služeb, které se budou využívat i nadále. Objevte jak v této situaci profitovat.

Číst dále

Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2020

Věděli jste, že platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště, i v dobách recese? Objevte 3 nejlepší platinové akcie roku %%currentyear%%.

Číst dále
Petr Holý

Petr Holý

Content creator

O finanční trhy se zajímá od roku 2015 – zejména o forex, opce a akcie. Od roku 2018 aktivně obchoduje opční spready na americké akciové indexy. K analýze svých obchodů používá kombinaci fundamentální a technické analýzy.

Více:
EA
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05