Pokročilé funkce platformy TWS: Zadávání spreadu

V úvodním dílu nového seriálu Pokročilé funkce obchodní platformy TWS se podíváme na problematiku zadávání spreadů. Způsobů, jak zadat spread v platformě je více. My si ukážeme jeden z nich. Ostatní se liší např. v tom, že se okno pro zadávání spreadu vyvolá kliknutím na jinou ikonu v platformě. Ve výsledku je však postup vždy velice podobný.

V uváděném příkladu budeme otevírat kalendářní spread na kukuřici. Libovolné spready se otevírají analogicky.

V platformě klikněte do buňky 1 ve sloupci Kontrakt a zadejte ticker libovolné nohy požadovaného spreadu a stiskněte Enter. V našem příkladu vepíšeme ticker ZC. Zobrazí se tabulka nabízených titulů, ve které najděte požadovaný kontrakt, klikněte na Kombinace 2 a vyberte Futures spready (SMART) 3. Pokud byste chtěli otevírat meziburzovní spread, vyberte možnost Futures spready (směrovaný) a zvolte požadovanou burzu.

2
3
1
Objeví se okno pro tvorbu spreadů. V záložce Vícenásobný 1 můžete jednoduše vytvořit kalendářní spread zvoleného podkladového aktiva. V levém sloupci si vyberete požadovaný bližší kontraktní měsíc 2 a vzdálenější kontraktní měsíc 3, příp. můžete nabídku spreadů vyfiltrovat dle vzdálenosti kontraktních měsíců ve sloupci Durace 4. Poté vyberete z nabídky 5  spread, který vyhovuje Vašim požadavkům a potvrdíte tlačítkem OK 6 .

1
2
3
4
5
6
Pokud chcete vytvořit jiný než kalendářní spread (nebo chcete vytvořit kalendářní spread jiným způsobem), překlikněte do záložky Pár nebo Noha-po-noze 1. V této záložce můžete vytvořit libovolný spread z libovolných podkladových aktiv, v libovolném množství, s libovolným počtem noh. Začněte tvorbou první nohy, pro kterou je vytvořen prázdný řádek. Zvolte, zdali chcete danou nohu koupit nebo prodat 2 a jaké množství chcete koupit 3. V následující kolonce musíte zvolit podkladové aktivum pomocí tickeru 4. V našem příkladu opět zvolíme futures kontrakt na  kukuřici – ZC – s kontraktním měsícem březen 2016. Potvrďte klávesou Enter a analogicky vytvořte druhou nohu ve druhém řádku, příp. další nohy v dalších řádcích. Až budete mít požadovaný spread vytvořen, potvrďte tlačítkem OK 5.

1
2
3
4
5
Nyní se Vám navolený spread zobrazí ve watchlistu, kde můžete vidět informace jak o spreadu samotném, tak informace o jednotlivých nohách.

Když najedete na první buňku prvního řádku 1, zobrazí se Vám, jaké pokyny se provedou, pokud daný spread nakoupíte. Je zcela zásadní vědět, kterou nohu prodáváte a kterou nohu kupujete.

1

V příkladu vidíme, že nákup našeho spreadu znamená:

  • Nákup jednoho březnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT
  • Prodej jednoho květnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT

Prodej bude znamenat analogicky opak:

  • Prodej jednoho březnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT
  • Nákup jednoho květnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT

Pro nákup nebo prodej daného spreadu klikněte pravým tlačítkem do prvního řádku, který označuje celý spread, do první buňky 1 (sloupec Kontrakt) a zvolte dle Vašeho požadavku Koupit 2 nebo Prodat 3.

1
2
3
Zobrazí se příkazový řádek pro nákup/prodej spreadu, ve kterém opět vidíte tabulku, která popisuje co nákup/prodej daného spreadu přesně znamená 1. Tabulka se mění v závislosti na tom, zdali máte vybraný prodej nebo nákup 2. Zvolte požadované množství 3, ve kterém chcete spread nakoupit a vyberte typ příkazu 4. Pokud chcete příkaz ihned odeslat na burzu, zvolte příkaz Market – MKT. Vše potvrďte tlačítkem Přijmout 5.

1
2
3
4
5
V platformě se Vám zobrazí řádek s vytvořeným příkazem. Vše si překontrolujte a potvrďte tlačítkem Přenést (P) 1. V tuto chvíli je Váš příkaz odeslán.

1

Obchodujte Futures s LYNX

LYNX zajišťuje nákup a prodej futures za extrémně výhodných podmínek s podporou špičkových nástrojů. Přístup na trhy po celém světě zahrnuje obchodování futures na indexy jako e-mini S&P (ES), Dow Jones (YM), Nasdaq (NQ), DAX (FDAX) a další.

DAX futures
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×