Pokročilé funkce platformy TWS: Zadávání spreadu

V úvodním dílu nového seriálu Pokročilé funkce obchodní platformy TWS se podíváme na problematiku zadávání spreadů. Způsobů, jak zadat spread v platformě je více. My si ukážeme jeden z nich. Ostatní se liší např. v tom, že se okno pro zadávání spreadu vyvolá kliknutím na jinou ikonu v platformě. Ve výsledku je však postup vždy velice podobný.

V uváděném příkladu budeme otevírat kalendářní spread na kukuřici. Libovolné spready se otevírají analogicky.

V platformě klikněte do buňky 1 ve sloupci Kontrakt a zadejte ticker libovolné nohy požadovaného spreadu a stiskněte Enter. V našem příkladu vepíšeme ticker ZC. Zobrazí se tabulka nabízených titulů, ve které najděte požadovaný kontrakt, klikněte na Kombinace 2 a vyberte Futures spready (SMART) 3. Pokud byste chtěli otevírat meziburzovní spread, vyberte možnost Futures spready (směrovaný) a zvolte požadovanou burzu.

2
3
1
Objeví se okno pro tvorbu spreadů. V záložce Vícenásobný 1 můžete jednoduše vytvořit kalendářní spread zvoleného podkladového aktiva. V levém sloupci si vyberete požadovaný bližší kontraktní měsíc 2 a vzdálenější kontraktní měsíc 3, příp. můžete nabídku spreadů vyfiltrovat dle vzdálenosti kontraktních měsíců ve sloupci Durace 4. Poté vyberete z nabídky 5  spread, který vyhovuje Vašim požadavkům a potvrdíte tlačítkem OK 6 .

1
2
3
4
5
6
Pokud chcete vytvořit jiný než kalendářní spread (nebo chcete vytvořit kalendářní spread jiným způsobem), překlikněte do záložky Pár nebo Noha-po-noze 1. V této záložce můžete vytvořit libovolný spread z libovolných podkladových aktiv, v libovolném množství, s libovolným počtem noh. Začněte tvorbou první nohy, pro kterou je vytvořen prázdný řádek. Zvolte, zdali chcete danou nohu koupit nebo prodat 2 a jaké množství chcete koupit 3. V následující kolonce musíte zvolit podkladové aktivum pomocí tickeru 4. V našem příkladu opět zvolíme futures kontrakt na  kukuřici – ZC – s kontraktním měsícem březen 2016. Potvrďte klávesou Enter a analogicky vytvořte druhou nohu ve druhém řádku, příp. další nohy v dalších řádcích. Až budete mít požadovaný spread vytvořen, potvrďte tlačítkem OK 5.

1
2
3
4
5
Nyní se Vám navolený spread zobrazí ve watchlistu, kde můžete vidět informace jak o spreadu samotném, tak informace o jednotlivých nohách.

Když najedete na první buňku prvního řádku 1, zobrazí se Vám, jaké pokyny se provedou, pokud daný spread nakoupíte. Je zcela zásadní vědět, kterou nohu prodáváte a kterou nohu kupujete.

1

V příkladu vidíme, že nákup našeho spreadu znamená:

  • Nákup jednoho březnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT
  • Prodej jednoho květnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT

Prodej bude znamenat analogicky opak:

  • Prodej jednoho březnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT
  • Nákup jednoho květnového kontraktu na kukuřici na burze ECBOT

Pro nákup nebo prodej daného spreadu klikněte pravým tlačítkem do prvního řádku, který označuje celý spread, do první buňky 1 (sloupec Kontrakt) a zvolte dle Vašeho požadavku Koupit 2 nebo Prodat 3.

1
2
3
Zobrazí se příkazový řádek pro nákup/prodej spreadu, ve kterém opět vidíte tabulku, která popisuje co nákup/prodej daného spreadu přesně znamená 1. Tabulka se mění v závislosti na tom, zdali máte vybraný prodej nebo nákup 2. Zvolte požadované množství 3, ve kterém chcete spread nakoupit a vyberte typ příkazu 4. Pokud chcete příkaz ihned odeslat na burzu, zvolte příkaz Market – MKT. Vše potvrďte tlačítkem Přijmout 5.

1
2
3
4
5
V platformě se Vám zobrazí řádek s vytvořeným příkazem. Vše si překontrolujte a potvrďte tlačítkem Přenést (P) 1. V tuto chvíli je Váš příkaz odeslán.

1

Obchodujte Futures s LYNX

LYNX zajišťuje nákup a prodej futures za extrémně výhodných podmínek s podporou špičkových nástrojů. Přístup na trhy po celém světě zahrnuje obchodování futures na indexy jako e-mini S&P (ES), Dow Jones (YM), Nasdaq (NQ), DAX (FDAX) a další.

DAX futures
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05