IPO Ant Group: Dvojité IPO finančního giganta skupiny Alibaba

Ant Group, přidružená společnost skupiny Alibaba, nedávno oznámila plány na své dlouho očekávané duální IPO v Šanghaji a Hongkongu.

Společnost je známá zejména provozováním svého produktu Alipay, jednoho z nejpopulárnějších čínských mobilních platebních systémů.

AliPay konkuruje službám jako je Google Pay nebo Apple Pay a naprosto dominuje čínský trh. Navíc AliPay vede i globálně na celém webu. AliPay má oproti Google Pay vedoucí postavení ve většině zemí, včetně Číny, Hongkongu, Tchaj-wanu, Ruska a 120 dalších zemí.

Fintech Ant Group Co. se pokusí o vůbec největší IPO na světě tím, že v Šanghaji a Hongkongu nabídne své akcie s cílovou hodnotou 30 miliard dolarů.

Ipo Ant Group: Alibaba

Co je Ant Group, Alipay a Alibaba

Hlavní činností společnosti Ant Group je provoz mobilníh platebního systému Alipay. Ant Group je přidruženou společností skupiny Alibaba, která stojí za produkty jako alibaba.com, aliexpress.com, Aliyun ale také například Xiaomi Corporation, která dává zabrat předním výrobcům mobilních telefonů a další techniky.

Alipay je nejpoužívanější platební systém v Číně a dokonce celosvětově v počtu uživatelů. Společnost Ant Group má však svůj dosah dále než jen na tuto mobilní platební aplikaci, a provozuje další služby od správy majetku až po mikroúvěry. Dále se zaměřuje na prodej produktů finančních technologií firemním zákazníkům.

Alibaba Group Holding Limited (známá také jako Alibaba Group) je čínská nadnárodní technologická společnost specializující se na elektronický obchod, maloobchod, internet a technologie. Společnost byla založena 4. dubna 1999 v Hangzhou ve městě Zhejiang a poskytuje prodejní služby mezi spotřebiteli (C2C), business-to-consumer (B2C) a business-to-business (B2B) prostřednictvím webových portálů a také elektronicky platební služby, vyhledávače a cloud computing. Vlastní a provozuje rozmanitou škálu firem po celém světě v mnoha ekonomických odvětvích. Spoluzakladatelem společnosti je Jack Ma, obchodní magnát, investor a filantrop a také nejbohatší muž v číně.

Přestože Ant Group nemusí být mimo Čínu tak dobře známá, podle analytika z CNBC by její ocenění mohlo být vyšší, než u některých největších bank na Wall Street.

Společnost Ant Group má v Číně více než 900 milionů uživatelů služby Alipay. Navíc další množství uživatelů obsluhuje skrze své další finanční produkty, včetně správy majetku, půjček firmám nebo pojištění.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

14 PRAKTICKÝCH TIPŮ, JAK SE STÁT LEPŠÍM INVESTOREM
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Historie Ant Group

Nejdůležitější produkt společnosti Ant Group, systém Alipay byl poprvé spuštěn v roce 2004. Jedná se o mobilní platební systém s QR kódem. Uživatel předloží na svém telefonu digitální čárový kód, který je poté naskenován obchodníkem. Alipay lze také použít k platbě za produkty či služby online.

V roce 2011 Alibaba prodala kontrolu nad Alipay skupině ovládané Jackem Maem, což bylo údajně provedeno, aby vyhověli čínským předpisům. Yahoo, který byl v té době největším akcionářem Alibaby, uvedl, že k transakci došlo bez jeho vědomí, což v té době čínský e-commerce gigant popřel.

Yahoo, další hlavní akcionář SoftBank a Alibaba, nakonec uzavřeli dohodu téhož roku: Alibaba by byla vyplacena nejméně 2 miliardy dolarů, ale ne více než 6 miliard dolarů, kdyby se Alipay stala veřejnou. Společnost Alipay byla rovněž povinna platit licenční poplatky a pokračovat v poskytování služeb Taobao, jedné z platforem elektronického obchodování skupiny Alibaba.

Společnost Ant Financial vznikla v roce 2014, za účelem umožnit větší tlak Alibaby na finanční technologie. V roce 2018 koupila Alibaba 33% podíl ve společnosti Ant Financial. To se podařilo z důvodu doložky ve smlouvě mezi oběma společnostmi z roku 2014. Zakladatel Alibaba Jack Ma v současnosti stále drží v Ant Financial kontrolní podíl.

V nedávné době došlo ke změnu názvu společnosti z Ant Financial na Ant Group.

IPO Ant Group

Společnost Ant Group zjevně provede souběžnou veřejnou nabídku (IPO) svých akcií na burze STAR Shanghai a zároveň na hongkongské burze. Rada STAR je čínskou snahou o vytvoření domácího ekvivalentu Nasdaq v USA. Žádné další podrobnosti o stanovování cen akcií prozatím nejsou známy.

Poslední významná fundraisingová akce společnosti Ant Group byla v roce 2018, kdy investoři do firmy vložili 14 miliard dolarů. V té době Wall Street Journal uvedl odhad ocenění firmy na 150 miliard USD. Podle současných dat, by však dnešní ocenění mohlo být až 210 miliard dolarů. Při překročení hranice ocenění společnosti přes 200 miliard USD by přitom Ant Group byl větší než některé z největších amerických bank, včetně např. Wells Fargo.

Proces výpisu bude údajně rychlý a nabídka se pravděpodobně uskuteční v září nebo říjnu tohoto roku.

Obchodujte akcie Ant Group u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi bezprostředně po jejich IPO přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investiční produkty
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×