Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020

Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století.

Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu.

V následujícím článku rozebereme společnosti, které mohou nepřímo profitovat z potenciálního nárůstu hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Graf BTC/USD. Zdroj: Tradingview.com

Vydělejte na bitcoinové horečce

Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?

Smysluplným řešením je nákup akcií společností, které z výkonu Bitcoinu profitují. S touto myšlenkou však již přišlo mnoho dalších investorů. Několik málo kótovaných společností, které se zabývají výhradně tématem Bitcoinu, je proto již beznadějně nadhodnoceno.

Pro nedostatek alternativ se příliš spekulativní kapitál prosazuje do velmi malých firem, které se specializují výhradně na kryptografické měny. Než se podíváme na nejlepší bitcoinové a blockchainové v roce 2019, podívejme se blíže na tyto malé společnosti.

Investice do Bitcoinu – velká zklamání

Poté, co první bublina ohledně Bitcoinu dosáhla svého vrcholu, akcie malé německé společnosti Bitcoin Group & Co – provozovatele obchodní platformy bitcoin.de dosáhly ceny 89 EUR. Tržní kapitalizace činila více než 400 milionů EUR, přestože společnost vykazovala tržby pouze v řádech milionů EUR.

Po splasknutí bubliny však cena akcií klesla téměř na 15 EUR, což je pokles o více než 83 %. S nedávným nárůstem v Bitcoinu tento podíl opět vzrostl na současných 43 EUR. S výslednou tržní hodnotou 200 milionů EUR však zůstává hodnota společnosti silně nadhodnocená.

Podobný případ zaznamenala společnost Naga, která se ve špičce obchodovala za 14 USD. V současné době se akcie pohybují medvědím směrem a vyhlídky na oživení jsou prakticky nulové. Totéž platí pro dvě havarované akcie Online Blockchain PLC a Maier & Partner, které jsou po splasknutí bitcoinové bubliny prakticky bezcenné.

Investoři by se měly od podobných akcií držet dál, protože riziko cenových ztrát je extrémně vysoké.

Tři nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020

Zdá se, že pro investory je nyní téměř nemožné realizovat zisk z oživující nálady na bitcoinových burzách s přijatelným poměrem šancí a rizik. Existují však také méně rizikové akcie větších společností, které realizují rostoucí podíl svých prodejů v kryptoměnách, jako je Bitcoin nebo jiné blockchainové technologie.

Pokud bude boom pokračovat i v následujících letech, mohlo by to dále posílit následující bitcoinové a blockchainové akcie. Investiční horizont se však pohybuje v řádech let.

Níže naleznete nejlepší akcie společnosti vázané na Blockchain a Bitcoin pro rok 2020:

3. Akcie Nvidia: Výpočetní výkon pro krypto-těžaře

Chcete-li těžit Bitcoiny a další kryptoměny, potřebujete výkonné počítače. Bylo zjištěno, že grafické čipy (GPU) jsou zvláště vhodné pro komplexní výpočet kryptografických klíčů.

Poptávka byla tak velká během velkého bitcoinového boomu na konci roku 2017, že některé elektronické řetězce umožnily nákup maximálně tří grafických karet a dokonce i použité GPU dosáhly rekordních cen.

I když to může být minulost, výrobci grafických karet, jako je Nvidia (ISIN: US67066G1040 – symbol: NVDA – měna: USD), nadále zásobují bitcoinové těžaře výkonnějšími procesory. Nezáleží na tom, která digitální měna je těžena. I když je akcie Nvidia po výrazném poklesu cen stále vysoká, je ohodnocena mnohem mírněji než na začátku roku 2018.

V té době dosáhla hodnota více než 292 USD, což je téměř dvojnásobek současné ceny. Vzrušující věc ohledně Nvidia je, že další růstový potenciál není zdaleka závislý pouze na Bitcoinu nebo na trhu her pro PC.

Graf akcie Nvidia (NVDA). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Nvidia.

Společnost také hraje průkopnickou roli v oblasti umělé inteligence, protože výkonné čipy Nvidia jsou nyní využívány v mnoha datových centrech, která se zaměřují na strojové učení.

Několik technologických gigantů, včetně Facebooku a IBM, již nainstalovali GPU Nvidia do svých „studijních“ datových center a technologická platforma Drive PX také využívá GPU od společnosti Nvidia, aby výrobcům automobilů pomohla vyvinout autonomně řízená vozidla, která detekují a reagují na překážky.

Za poslední tři roky zvýšila Nvidia v průměru tržby o 35 %, zatímco zisk se zvýšil o 59 %.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

2. Akcie AMD: Pro spekulativní investory

Společnost Advanced Micro Devices (ISIN: US0079031078 – symbol: AMD – měna: USD) byla po dlouhou dobu považována za společnost, která není schopna udržet konzistentní zisk. V posledních letech však společnost provedla působivý vývoj a velký comeback.

Zatímco na začátku roku 2016 byla hodnota akcie nižší než 2 USD, nyní stojí akcie AMD kolem 30 USD. Společnost AMD, založená v roce 1969, je jedním z průkopníků v IT průmyslu.

Největší hrozbou pro AMD je konkurenční společnost Intel, která je lídrem na trhu. AMD neměla v posledních letech mnoho úspěchů, a většinu času společnost končila v červených číslech. Aby se vrátila na cestu k úspěchu, byla nutná restrukturalizace.

Průlom nastal, když před více než dvěma lety si společnosti jako Alibaba a Alphabet vybraly čipy AMD pro řízení svých cloudových aplikací.

Graf akcie Advanced Micro Devices (AMD). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii AMD.

Kromě Bitcoinu, také pro kryptoměnu Ethereum jsou primárním zdrojem čipy AMD, z čehož společnost profituje ještě více než Nvidia. Největší rozdíl mezi AMD a Nvidia spočívá v tom, že prodej grafických karet pro těžební procesy Blockchainu představuje větší podíl na celkovém podnikání společnosti AMD.

V dobách boomu je to jasná výhoda, ale pokud se horečka kolem kryptoměn zastaví, vysoká závislost by se také mohla obrátit.

Rozvoj společnosti AMD byl v posledních třech letech velmi působivý. S průměrným růstem tržeb 22 % dosáhla společnost AMD mnohem více, než očekávali analytici. Měziroční nárůst zisku o 418 % je také lukrativní. Očekává se, že zisk na akcii vzroste z 0,45 USD na 0,63 USD v běžném fiskálním roce, což je nárůst o 40 %.

V následujícím roce 2020 analytici již očekávají zisk ve výši 1 USD na akcii, což představuje další výrazný nárůst o 59 %.

Společnost je však stále poměrně drahá. Zdá se však, že obrat byl udržitelný a kapitálová pozice je nyní mnohem silnější než před rokem. To je důvod, proč jsou akcie stále zajímavé. Na současné cenové úrovni, těsně pod historickým maximem 34 USD, je již cena dobře situovaná a vhodná pro spekulativní investory.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

1. Akcie Microsoft: Průkopník technologie Blockchain

Páteř kryptoměn, jako je například Bitcoin, tvoří tzv. „blockchainová“ technologie. Jedná se v podstatě o decentralizovanou databázi, která uchovává nejen transakce a data, ale i celou jejich historii. Transakce všeho druhu tak mohou být prováděny velmi bezpečně i mezi jednotlivými účastníky trhu bez centrální řídící jednotky (peer-to-peer).

Microsoft (ISIN: US5949181045 – symbol: MSFT – měna: USD) buduje službu prostřednictvím cloudu Azure, který poskytne rámec pro blockchainové aplikace a společnost byla také průkopníkem první služby Ethereum Blockchain Service v listopadu 2015. Azure podporuje více bloků protokolu Blockchain a může implementovat například právně závazné „chytré smlouvy“.

Jedná se o počítačové protokoly, které zobrazují a ověřují zakázky nebo poskytují technickou podporu při vyjednávání nebo realizaci transakce. To zajišťuje vyšší bezpečnost smluv než u tradičního smluvního práva. Inteligentní smlouvy mohou například mapovat autorská práva nebo finanční transakce v oblasti správy digitálních práv.

Kromě Azure společnost Microsoft buduje také blockchainové prostředí pro korporace pomocí Coco Frameworku. Coco je zkratka „Confidential Consortium“ a jeho cílem je umožnit společnostem implementovat blockchainové sítě, které splňují jejich požadavky na výkonnost, důvěryhodnost a správu společnosti.

Graf akcie Microsoft (MSFT). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Microsoft.

Microsoft stále zaznamenává silný růst i přes svoji velikost. V posledních třech letech se tržby softwarového giganta zvýšily v průměru o 14 %, zatímco zisky vzrostly neúměrně o 18 %. Analytici opět očekávají růst zisků za současný fiskální rok a růst zisků v roce 2020 se očekává dokonce dvojnásobný.

Společnost vyvíjí řadu dalších blockchainových aplikací, které mají potenciál zásadně změnit naše budoucí životy. Investice do společnosti Microsoft není o Bitcoinu, ale spíše o základní technologii.

Viděno v tomto světle, akcie společnosti Microsoft mohou být nejkonzervativnější ze tří uvedených akcií, které mohou profitovat z blockchainových technologií v následujících letech.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné zpravodajství ze světa Bitcoinu

Obchodujte bitcoinové akcie u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi společností, které mohou profitovat s bitcoinové horečky, přímo na domácích burzách. Můžete těžit z vysokého objemu obchodování a z úzkého spreadu.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investiční produkty

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

Co je to REIT? A jak do REIT investovat? ✅ V následujícím článku objevte 3 nejlepší akcie realitních investičních společností pro rok 2020.

Číst dále

Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti

Povede recese 2020 k posunu do nového paradigmatu? Objevte společnosti budoucnosti, které se stanou vůdčími tahouny 4.průmyslové revoluce.

Číst dále

2 nejlepší palladiové akcie roku 2020

Cena palladia je momentálně na svých historických maximech. Víte, že palladium je dražší než zlato? ✅ Objevte 2 nejlepší palladiové akcie v roce 2020.

Číst dále
Asen Jovkov

Asen Jovkov

Account manager

Od roku 2013 se aktivně věnuje kapitálovým trhům. Absolvoval magisterský obor Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní. Zaměřuje se především na makroekonomii a monetární politiku. Nejčastěji obchoduje Forex a akcie. Při svém obchodování se opírá zejména o fundamentální analýzu a správné načasování obchodních vstupů a výstupů hledá pomocí technické analýzy.

Kontaktovat jej můžete e-mailem na a.jovkov@lynxbroker.cz

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05