Vývoj ceny stříbra v roce 2020 – navrátí se býčí trend?

Cena stříbra v roce 2019Může stříbro v roce 2020 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?

Cena stříbra se určuje na volném trhu. Poměr nabídky a poptávky po stříbře samozřejmě hraje klíčovou roli, ale často je cena stříbra formována na základě čistých spekulací.

Zda stříbro v roce 2020 ovládnou býci záleží na mnoha faktorech.

V následujícím článku se podíváme, co můžeme očekávat od stříbrného trhu v roce 2020.

Nepříznivé podmínky nahrávají stříbru do karet.

Asie, USA a eurozóna přecházejí do recese. Nejistota kolem koronavirové krize stále přetrvává. Trumpovy projekty v USA jsou na bodu mrazu a za posledních několik měsíců se prakticky nepohnuly. Zadlužení USA překračuje předchozí úrovně a obchodní deficit se zvyšuje.

Všechny tyto negativní faktory přirozeně ústí v řadu ekonomických změn: hrubý domácí produkt se snižuje a stejně tak jsou nižší i zisky společností. Během kritických období na akciových trzích se investoři obecně přesouvají k bezpečnějším alternativám – defenzivnějším akciím, dluhopisům a především drahým kovům jako je stříbro.

Zůstaňte nezaujatí – předpojaté názory ohrožují zisky.

Můžeme předpokládat, že se skutečně blíží ekonomická krize? A pokud ano, je býčí trend na stříbrném trhu jistý? Odpověď na obě otázky je „ne“. Jistého ohledně prognózy stříbra není prakticky nic. Proto je naprosto nezbytné nesázet stoprocentně vše na jeden scénář.

Cena stříbra je velmi volatilní. Investoři by tudíž měli zůstat nad věcí a reagovat flexibilně.

Měnový aspekt by neměl být podceňován

Stříbro, stejně jako všechny komodity, se počítá v USD. Základním měřítkem je cena trojské unce stříbra v USD. Cena trojské unce stříbra v EUR tedy mimo jiné závisí i na aktuálním kurzu EUR.USD. Pro evropské investory je tedy také důležité sledovat vývoj tohoto měnového páru.

Pokud by totiž USD znehodnocoval oproti EUR, bylo by to nepříznivé pro dlouhodobé obchody. Naopak, pokud by dolar posilovat, generuje tak i dodatečný vedlejší příjem.

Během posledních několika let mělo EUR tendenci oslabovat, tzn. USD stojí za to více z pohledu evropských investorů. Zejména v roce 2014 se USD posunul výše, což posílilo dlouhé pozice na stříbře. Za posledních 5 let však cena stříbra ztratila téměř 30 % v USD, ale jen asi 13 % v EUR.

Investovat do stříbra se tedy doporučuje v době, kdy EUR.USD klesá, což znamená, že USD získává na hodnotě. Krátké pozice na stříbře jsou však odlišné. Pokud oslabuje USD vůči EUR, zpravidla oslabuje i stříbro vůči EUR.

Aktuální cena stříbra

Aktuální cena spotového stříbra na burze vyjádřena pomocí CFD kontraktu (XAGUSD). Cena za unci na grafu je 15,29 USD. Aktualizováno k datu 9.4.2020. Zdroj: LYNX Trading

Vývoj ceny stříbra – technická analýza

Odhadovat vývoj ceny stříbra na dlouhou dobu dopředu je velmi obtížné. Když se podíváme na graf ceny stříbra na střednědobé a krátkodobé úrovni, je zřejmé, že je zatím velmi nejasné, kterým směrem se trend vydá. Jaký vývoj tedy stříbro očekává?

Ve střednědobé analýze na týdenním grafu je patrné, že pokusy o prolomení supportu byly opakovaně neúspěšné po dobu několika let. I tak, se ale medvědi drží ve hře. Základ pro rally na stříbře má momentálně solidní základ. Je ale lepší počkat na nějaký zřetelný vstupní signál.

Cena stříbra je od září 2017 v poklesu. Teprve na konci letošního února proběhl silnější pokus o prolomení, který byl však energicky odražen. Významný vstupní signál do býčího trendu lze vidět na ceně 16,25 USD.

Naopak je potřeba věnovat pozornost supportu na ceně 15 USD. Pokud bude tato podpora proražena, cesta dolů pro medvědy bude volná. A protože u stříbra je obecně mnoho krátkých obchodníků, cena může výrazně oslabit.

Během 18.3 a 19.3 klesla cena stříbra na historická minima, pod 12 USD. Nyní zdá se narazila na dno a dere se býčím směrem opět nahoru, další nejbližší support se nachází těsně u ceny 15 USD.

Cena spotového stříbra na burze vyjádřena pomocí CFD kontraktu (XAGUSD). Zobrazení od ledna 2011 do 9.4. 2020. Zdroj: LYNX Trading

Akcie těžařů stříbra – zajímavé investiční příležitosti

Stejně jako u zlata a jiných drahých kovů, i akcie společností, které produkují, či zpracovávají stříbro, mohou být pro investory zajímavou investiční příležitostí. Tyto akcie jsou však zpravidla velmi volatilní – dokonce více než samotné stříbro. Investice do akcií těžařů stříbra je proto doporučena pro zkušené investory, kteří dobře zvládají riziko.

I sebemenší změna ceny stříbra může mít fatální dopad na hodnotu akcií.

Více si můžete přečíst v článku: Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020.

Obchodování stříbra u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, u společnosti LYNX máte široké možnosti, jak investovat do stříbra. S LYNX můžete navíc obchodovat nejen akcie, ale i ETF, futures, opce, forex či CFD za příznivé poplatky s přístupem na více než 100 světových burz ve více než 30 státech.

Obchodovat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství, abyste včas zaregistrovali důležité události na kapitálových trzích.

Můžete také využít nejrůznější konverze z více než 130 světových měn.

Investujte do stříbra s LYNX

Nakupujte či prodávajte akcie těžařů stříbra na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů. Nákup akcií za extrémně nízké poplatky již od od $5.

Investice do stříbra

Investice do zlata: 4 nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021!

✅ Zlatá horečka je tady! Jaký je aktuální vývoj ceny zlata? Jak investovat do zlata v roce 2021? 4 tipy na nejlepší zlaté akcie jen pro vás! ✅

Číst dále

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

Zajímá vás aktuální cena ropy na burze (WTI, Brent) a kam se bude ubírat kurz ropy v roce 2020? ✅ Objevte prognózy ceny a vývoje kurzu ropy pro 2020.

Číst dále

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

Jak na investice do stříbra v roce 2020? Investovat do stříbra lze i pomocí akciíí těžařů stříbra. ✅ Objevte 3 nejlepší stříbrné akcie současnosti.

Číst dále
Ondřej Likeš

Ondřej Likeš

Account Manager

Finančním trhům se věnuje od roku 2011, přes intradenní obchodování FX, MP strategie na měnových futures, komoditní spready a intradenní obchodování komodit se dostal až k dlouhodobým opčním strategiím, kde zakotvil a které v současnosti obchoduje na široké US akciové indexy a produkty navázané na VIX. Za nejdůležitější považuje dobrý money-management a konzistenci.

Ondřej zpracovává webináře primárně zaměřené na opce a opční strategie v kombinaci s akciemi. Kontaktovat jej můžete na emailu o.likes@lynxbroker.cz

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05