MultiCharts: automatické obchodování prostřednictvím API v obchodní platformě LYNX

Stále více obchodníků používá k investování na burze pokročilé nástroje. Jedním z nejdůležitějších faktorů pro úspěch na burze je rychlost, s jakou jsou transakce realizovány.

Zvýšením rychlosti, s jakou obchodujete na profesionální úrovni, si uděláte na finančních trzích náskok.

Díky automatickému generování transakcí může být vaše obchodní strategie konzistentnější a rychlejší, než když musíte vytvářet objednávky manuálně.

Chtěli byste pracovat s pokročilými algoritmickými nástroji? MultiCharts je obchodní systém, který lze použít v kombinaci s obchodní platformou LYNX.

V následujícím článku Vám představíme, jak algoritmické nástroje aplikovat pro vaše obchodování.

MultiCharts

Co je to MultiCharts?

MultiCharts je pokročilým obchodním systémem pro technickou analýzu, backtesting a automatizované obchodování. Díky široké škále funkcí je MultiCharts vhodný pro všechny obchodní účely. Jednou z největších výhod MultiCharts je, že základním programovacím jazykem je EasyLanguage.

To umožňuje přidat do obchodního systému vlastní obchodní strategie a ukazatele. Pokud jste si svoji strategii dostatečně ověřili a jste přesvědčeni o její funkčnosti, můžete ji s PortfolioTrader jednoduše zautomatizovat a nechat pracovat.

LYNX TIP: Zajímá vás více? Objevte další články v sekci obchodní platformy & API.

Obchodní platforma LYNX TWS může být propojena s obchodním systémem MultiCharts prostřednictvím Application Programming Interface (API). Živé údaje o cenách z obchodní platformy LYNX lze pomocí tohoto rozhraní načíst do MultiCharts.

MultiCharts nabízí dvě verze – MultiCharts a MultiCharts.NET. Obě verze lze získat získat prostřednictvím placené licence. Pokud si obchodní systém chcete napřed otestovat, můžete využít 30denní bezplatnou zkušební verzi.

Výhody a rizika propojení MultiCharts s platformou LYNX Trading

MultiCharts má velmi flexibilní obchodní systém s mnoha možnostmi. Systém lze použít pro akcie, futures a širokou škálu měnových párů. Údaje o cenách lze načíst z MultiCharts a objednávky lze zaslat ručně nebo automaticky do obchodní platformy LYNX. Výhodou MultiCharts je mnoho nástrojů, které systém obsahuje. Nejdůležitější z nich jsou popsány níže.

Podívejte se na LYNX webinář: Začínáme s platformou LYNX Trading

1. Technická analýza

Mezi investory a obchodníky je technická analýza jedním z rozhodujících faktorů při výběru svých investic. Z tohoto důvodu by měl obchodní systém poskytovat nejvyšší standard technické analýzy, což MultiCharts bezpochyby nabízí. V MultiCharts je možné umístit několik grafů s různými timeframe přehledně vedle sebe.

Pozoruhodnou funkcí v rámci MultiCharts je možnost snadno přepínat mezi různými poskytovateli dat. Inovativním příkladem je přidání dalšího poskytovatele dat pro konkrétní data.

Dynamický systém MultiCharts zajišťuje, že mnoho funkcí lze upravit podle potřeby. Každou část grafu (vodorovné / svislé měřítko, zvětšení / zmenšení, barvy atd.) lze snadno změnit. MultiCharts také nabízí více než 200 vestavěných indikátorů, které můžete přidat do grafu.

Protože jsou indikátory MultiCharts postaveny v programovacím jazyce EasyLanguage, je dokonce možné upravit základní kód indikátoru podle vašich vlastních znalostí. Existuje samozřejmě riziko, že ukazatel nebude fungovat podle očekávání, a může mít tak důsledky pro Váš investiční výsledek.

2. Algoritmické obchodování

V různých případech může algoritmické obchodování výrazně zvýšit účinnost investičního procesu. V rámci kompletního obchodního systému, jako je MultiCharts, je dobré tuto možnost zvážit.

Hlavní výhodou algoritmického obchodování je, že nemusíte aktivně sledovat trh. MultiCharts má různé předdefinované strategie, které můžete kombinovat s ukazateli. Díky tomu lze vytvořit komplexní obchodní strategii.

Předtím, než implementujete svoji obchodní strategii na reálný trh, je důležité ji otestovat. Nejefektivněji se strategie testuje prostřednictvím tzv. backtestingu, což je otestování strategie na historických datech. V rámci MultiCharts dostanete přesný report s výsledky obchodního systému, který jste nastavili.

Je samozřejmě důležité si uvědomit, že historické výsledky nezaručují stejné výsledky v budoucnosti. Backtesting proto není nikdy stoprocentně spolehlivý. Pro nalezení dobré kombinace všech různých parametrů ve vaší strategii má MultiCharts optimalizační nástroj.

Například pomocí optimalizace Brute-Force můžete přímo porovnat všechny kombinace parametrů se zprávou o backtestingu. Poté, co svoji strategii dostatečně otestujete, můžete se rozhodnout, zda ji aplikujete v reálném trhu, či nikoliv.

Algoritmické obchodování je bezesporu spojeno s celou řadou specifických rizik. LYNX neodpovídá za (nesprávné) příkazy, které jsou zasílány na základě vaší obchodní strategie. Žádná obchodní strategie není dokonalá a vlivem trhu se její efektivita může měnit.

Dalším zásadním faktorem v algoritmickém obchodování je to, že váš počítač musí být zapnutý za všech okolností. Je tedy rozumné, si naplánovat, kdy počítač restartujete kvůli aktualizacím, jejichž absence může mít dopad na funkčnost MultiCharts.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

14 PRAKTICKÝCH TIPŮ, JAK SE STÁT LEPŠÍM INVESTOREM
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

3. EasyLanguage

Systém MultiCharts má PowerLanguage pro vytváření a změnu skriptů. PowerLanguage je téměř shodný s EasyLanguage, který je programátorsky velmi přívětivý. Velkou výhodou je, že EasyLanguage je hojně využívaný a snadno se učí. EasyLanguage je obzvláště populární ve světě investic a mnoho skriptů pro tento jazyk najdete online.

Nástroj PowerLanguage umožňuje načíst soubory EasyLanguage do MultiCharts. Tímto způsobem nemusíte mít rozsáhlé programovací znalosti, abyste mohli v MultiCharts upravit existující strategii podle vašich představ nebo dokonce vytvořit vlastní strategii. Použití skriptů třetích stran je na vaši odpovědnost.

Použití EasyLanguage má bohužel také řadu nevýhod. Pro zkušené programátory nemusí být dostačující možnosti, které EasyLanguage nabízí. MultiCharts má proto druhý obchodní systém – MultiCharts .NET, který funguje na základě pokročilejšího programovacího jazyka C#. To dává zkušenému programátorovi o něco více prostoru pro vytváření složitých strategií než EasyLanguage.

Výše jsou popsány pouze nejdůležitější funkce MultiCharts. Dále MultiCharts nabízí také progresivní Market Scanner a mnoho dalších zajímavých funkcí, o kterých si můžete přečíst na oficiálním webu MultiCharts.

Pokud máte nějaké dotazy nebo se chcete dozvědět více o používání Multicharts v kombinaci s obchodní platformou LYNX, kontaktujte nás na tel. 800 877 877 nebo na info@lynxbroker.cz.

Pro jaký typ investora je MultiCharts vhodný?

MultiCharts najde své využití u celé řady typů investorů. Hlavním důvodem použití jsou pokročilé nástroje a možnost algoritmického obchodování. Doporučuje se tedy spíše pro zkušenější obchodníky.

Nicméně i začínajícím obchodníkům může MultiCharts nabídnou zajímavou praxi. Díky vysoké flexibilitě nabízí MultiCharts efektivní obchodní systém – jak zkušeným programátorům, tak zkušeným obchodníkům.

MultiCharts má také podporu s průměrnou dobou odezvy 1 hodiny. K dispozici je také speciální online Wiki stránka, kde můžete objevit řadu tipů pro obchodní systém MultiCharts. Pokud chcete MultiCharts zdarma otestovat, je k dispozici 30denní bezplatná zkušební verze.

LYNX nenabízí podporu při hledání správné strategie, ale vždy nás můžete kontaktovat ohledně otázek týkajících se implementace vaší investiční strategie.

Cenové tarify u MultiCharts

Mimo 30denní bezplatné zkušební období má MultiCharts k dispozici dvě placené verze – MultiCharts a MultiCharts.NET. Licenci pro obchodní systém MultiCharts lze pronajmout nebo zakoupit. Cena za doživotní licenci včetně aktualizací a 1 rok bezplatných forexových (FX) dat je 1497 USD. Nájemní licence nabízí možnost platit čtvrtletně (297 USD), za půl roku (497 USD) nebo ročně (797 USD). Všechny ceny jsou k vidění zde.

Příslušné ceny jsou bez DPH. Mezi MultiCharts a LYNX neexistuje žádný vztah. LYNX proto nedostává žádnou kompenzaci za objednávky odeslané z MultiCharts.

LYNX nabízí svým zákazníkům v České republice levnou strukturu nákladů na provedení transakcí. Aktivním obchodníkům LYNX neúčtuje žádné fixní náklady.

MultiCharts obchodní systém

Zhodnocení MultiCharts

Stručně řečeno MultiCharts nabízí obchodní systém pro různé typy obchodníků. Začínající programátor má příležitost odlišit se od zbytku trhu. Zkušení programátoři mají možnost vytvořit si pokročilou obchodní strategii na míru. Rozsáhlé funkce pro technickou analýzu a průzkum trhu jsou zajímavé pro všechny obchodníky.

Vždy je důležité si uvědomit, že použití systémů třetích stran pro zasílání Vašich příkazů představuje rizika. Nesprávný parametr ve vaší strategii může mít kritický dopad na Váš investiční účet.

Proto je velmi důležité, abyste byli nejprve řádně informování o všech aspektech dané investiční strategie, než ji aplikujete do reálného trhu.

Obchodujte a vzdělávejte se s LYNX

S LYNX můžete aplikovat vaše algoritmické obchodování přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Obchodujte přes LYNX

Objevte výhody obchodování na světových burzách přes LYNX.. Nabízíme nízké poplatky, nespočet investičních instrumentů, jako jsou akcie, ETF, futures, opce, CFD či forex, a možnost obchodovat na světových burzách. Naše platformy jsou přizpůsobeny tak, aby si investor i denní trader přišel na své.

MultiCharts: automatické obchodování prostřednictvím API v obchodní platformě LYNX

Zajímáte se o automatické obchodování? Už jste slyšeli o MultiCharts? Objevte, jak lze propojit obchodní systém MultiCharts s LYNX obchodní platformou.

Číst dále

Ninja Trader a Trader Workstation (TWS) – Návod na propojení

Chystáte se na propojení Ninja Trader a Trader Workstation (TWS)? LYNX návod Vás propojením provede krok po kroku. Propojte si Ninju a TWS snadno a rychle.

Číst dále

Představení LYNX Basic

LYNX Blog | Nová obchodní platforma LYNX Basic nabízí obchodování na 100+ trzích po celém světe prostřednictvím internetového prohlížeče.

Číst dále
Asen Jovkov

Asen Jovkov

Account manager

Od roku 2013 se aktivně věnuje kapitálovým trhům. Absolvoval magisterský obor Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní. Zaměřuje se především na makroekonomii a monetární politiku. Nejčastěji obchoduje Forex a akcie. Při svém obchodování se opírá zejména o fundamentální analýzu a správné načasování obchodních vstupů a výstupů hledá pomocí technické analýzy.

Kontaktovat jej můžete e-mailem na a.jovkov@lynxbroker.cz

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×