Nejlepší americké dividendové akcie 2018

Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí.

Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.

Jak dosáhnout takových výkonů ve vašem portfoliu?

Na této cestě vám mohou pomoci výplaty z amerických dividendových akcií.

A jaké jsou ty správné americké dividendové akcie, které obchodovat?

Co se v článku dozvíte?

 • Jak porazit index prostřednictvím dividendových výplat
 • Americké akcie se zvyšujícími se ročními dividendami
 • Které americké dividendové akcie jsou atraktivní?
 • Nákup dividendových akcií prostřednictvím LYNX
 • Přehled 50 nejlepších dividendových titulů na amerických burzách

Jak porazit index prostřednictvím dividendových výplat

Roční výplaty dividend hrají klíčovou roli v celkové návratnosti investic. Slavný citát legendárního Johna D. Rockefellera jako by investorům mluvil z duše, zní:

„Víte, jaká jediná věc mi přináší opravdové potěšení? Vidět přicházet mé dividendy.“ – John D. Rockefeller

Skutečnost, že výplata dividend je pro investory rozhodujícím faktorem, je jasně reflektováno na grafu výše. Zatímco bílá linie zobrazuje výkonnost cenového indexu S&P 500 za posledních deset let, oranžová linie vykresluje trend reinvestic do indexu S&P 500 během stejného časového období. Jediným rozdílem tedy je, že linie znázorňující reinvestice do tohoto indexu, představuje zpětně vložené výnosy do tohoto indexu.

Z toho vyplývá, že právě výplata dividend je pro investory rozhodující. A jak vyhledat akcie vhodné pro vaše dividendové portfolio? Akcie, u kterých dividendové výplaty ročně narůstají, budeme hledat u úspěšných a stabilních společností. Jelikož mnoho z těchto společností působí v Americe, zaměřili jsme se v tomto článku na americké dividendové akcie.

Americké akcie se zvyšujícími se ročními dividendami

Zajímat nás budou akcie s dlouhodobě rostoucími dividendami. Akcie, které dokážou překonat indexy v průběhu desetiletí a zároveň se vyznačují relativně nízkým rizikem. Takové společnosti musí mít nastaveny obchodní model tak, že bude schopen generovat zisky i v dobách konjunktury i zpomalení ekonomiky.

Na první pohled se může zdát, že jsou tato kritéria těžko dosažitelná. Vskutku, pouze 50 z přibližně 7 000 společností registrovaných v USA splňuje výše uvedené podmínky. Všechny tyto společnosti naleznete v tabulce pod článkem.

Pro vybrané akcie je typické, že jejich dividendy rostly po dobu alespoň 25 let v řadě. Z toho lze vyvodit důležité závěry:

 • Uvedené společnosti dokázaly po desetiletí růst, přečkat období krizí a co více, i nadále vyplácet dividendy. Z toho důvodu je klíčové, aby byl obchodní model zaměřen na dlouhodobý úspěch.
 • Tyto společnosti se velmi dobře situovaly na trhu a ve svém odvětví získaly dominantní postavení. Podařilo se jim vytvořit si takovou pozici, kdy je pro konkurenční společnosti velmi obtížné získat podíl na trhu.

Názorným příkladem může být Coca-Cola. Žádné společnosti se v oblasti nealkoholických nápojů doposud nepodařilo ukončit její nadvládu. Místo toho byl vytvořen nespočet napodobenin tohoto nápoje, i přesto si Coca-Cola ponechává roli krále v této oblasti.

Zároveň je společnost na trhu dobře umístěna, cena Coca-Coly se pohybuje něco málo nad výší cen konkurentů, přesto nejsou tyto částky nijak extrémní a jsou přijatelné pro konzumenty.

Analýza akcií: Akcie společnosti Coca-Cola.

Které americké dividendové akcie jsou atraktivní?

Leadeři trhu, jako již zmiňovaná Coca-Cola, jsou stabilními společnostmi. Navíc, téměř vždy si tyto silné dividendové akcie drží v rámci více let průměrný poměr ceny a zisku na akcii (P/E).

Dosahuje aktuálně tento poměr nižších hodnot, než jsou hodnoty průměrné? Může se jednat o zajímavou příležitost pro nákup. Zaprvé, výnos z dividend je v té době pravděpodobně vysoký. Zadruhé, z historických dat vyplývá, že je zde stále naděje, že budou realizovány zisky.

Na základě uvedených kritérií jsme vybrali tři hlavní americké dividendové akcie, které by vás mohly zajímat.:

Walgreens Boots Alliance (WBA)

Walgreens Boots Alliance je celosvětový prodejce léčiv, který vykazuje stabilní růst již delší dobu. Za posledních 10 let se tržby zdvojnásobily z $59 miliard na $118 miliard. Zisk na akcii vzrostl z $2,17 na $3,78 a dividenda se zvýšila z $0,40 na $1,55.

Poměr ceny a zisku na akcii se nyní propadl na nejnižší úroveň od roku 2011. Očekávaná hodnota P/E za prosinec 2018 je pouhých 13. Ve srovnání s průměrnou hodnotou 22 za posledních pět let je to velmi nízko.

Zobrazit: akcie Walgreens Boots Alliance (WBA)

Cardinal Health (CAH)

Cardinal Health je jedna z největších farmaceutických společností na světě, která distribuuje léky a zdravotnická zařízení. Od roku 2010 se tržby společnosti zvýšily z $99 miliard na $130 miliard. Zisk na akcii vyšplhal z $1,77 na $4,03 a dividenda narostla z $0,72 na $1,81 na akcii.

I přes tyto pozitivní fundamenty, klesl poměr P/E na nejnižší úroveň od roku 2011. Očekávaná hodnota P/E v prosinci 2018 je neobvykle nízko, a to 13,5. Což je mnohem níže než průměrná hodnota v posledních 5 letech, která činí 21.

Zobrazit: akcie Cardinal Health (CAH)

Cintas Corp (CTAS)

Cintas je společnost, která se specializuje na výrobu a prodej pracovních oděvů a na uniformy. Na první pohled se nemusí jednat o atraktivní odvětví. Nicméně výsledky společnosti můžeme považovat za vše, jen ne nezajímavé.

Od roku 2010 do roku 2017 vzrostl zisk na akcii z $1,40 na $4,38. V roce 2020 je zisk na akcii očekáván pak přibližně na hodnotě $7. Ve stejném období roční dividenda vzrostla z $0,48 na $1,62 na akcii. Nynější hodnota P/E se pohybuje na čísle 29. Očekávání jsou ale pozitivní, je predikován nárůst akcií společnosti až o 20 % ročně.

Zobrazit: akcie Cintas Corp (CTAS)

Čtěte také >> Nejlepší evropské dividendové akcie 2018

Nákup dividendových akcií prostřednictvím LYNX

Pomocí platformy LYNX Trading je možné zainvestovat do všech výše zmíněných dividendových akcií. Kromě nabídky amerických akcií se LYNX odlišuje od jiných brokerů také tím, že nabízí širokou škálu amerických akciových opcí. Díky tomu máte jako investor možnost navýšit své zisky, a to například díky měsíčnímu výpisu krytých opcí na akcie.

akcie | investice do akcií
Michaela Řeháčková

Michaela Řeháčková

Account Manager

Michaela se o finanční trhy aktivně zajímá od roku 2015. Specializuje se především na světové akciové trhy a opční strategie, které i sama obchoduje. Dále se věnuje rizikům vyplývajících z obchodování na burze a jejich zajišťování. Znalosti získané neustálým vzděláváním v těchto oblastech Vám pak předává formou článků a webinářů.

Kontaktovat ji můžete e-mailem na m.rehackova@lynxbroker.cz.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
 • Brožuru s podrobnými informacemi
 • Formulář k otevření účtu
 • Přehled tarifů
 • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05