6 nejlepších amerických dividendových akcií 2020

Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí.

Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.

Jak dosáhnout takových výkonů ve vašem portfoliu?

Na této cestě vám mohou pomoci výplaty z amerických dividendových akcií.

A jaké jsou ty správné americké dividendové akcie, které obchodovat?

Nejlepší americké dividendové akcie 2019

Co je dividenda?

Dividenda je vyplácení podílu akcionářům dané společnosti, což držitelům akcií poskytuje dodatečný zdroj příjmů. To je důvod, proč se dividendové akcie těší mezi investory takové popularitě.

Existuje hned řada možností, jak se svým ziskem může společnost naložit. Vedle rozdělení zisku akcionářům ve formě dividend může společnost také například investovat do růstu výrobní kapacity, či do vývoje nových produktů. Výše dividend a její historický vývoj nám zpravidla sama o sobě vypovídá mnoho o dané společnosti.

Pro mnohé investory je právě výše dividendy důvodem k nákupu a držení daných akciových titulů. Z tohoto důvodu existují seznamy tzv. „dividendových aristokratů“, což jsou firmy, které každoročně navyšují své dividendy po dobu 25 a více let. V tomto článku se blíže podíváme na to, jak si vybrat firmu z USA s lukrativní dividendou.

Jak porazit index prostřednictvím dividendových výplat?

Roční výplaty dividend hrají klíčovou roli v celkové návratnosti investic. Slavný citát legendárního Johna D. Rockefellera jako by investorům mluvil z duše, zní:

„Víte, jaká jediná věc mi přináší opravdové potěšení? Vidět přicházet mé dividendy.“ – John D. Rockefeller

Skutečnost, že výplata dividend je pro investory rozhodujícím faktorem, je jasně reflektováno na grafu výše. Zatímco bílá linie zobrazuje výkonnost cenového indexu S&P 500 za posledních deset let, oranžová linie vykresluje trend reinvestic do indexu S&P 500 během stejného časového období. Jediným rozdílem tedy je, že linie znázorňující reinvestice do tohoto indexu, představuje zpětně vložené výnosy do tohoto indexu.

Z toho vyplývá, že právě výplata dividend je pro investory rozhodující. A jak vyhledat akcie vhodné pro vaše dividendové portfolio? Akcie, u kterých dividendové výplaty ročně narůstají, budeme hledat u úspěšných a stabilních společností. Jelikož mnoho z těchto společností působí v Americe, zaměřili jsme se v tomto článku na americké dividendové akcie.

Americké akcie se zvyšujícími se ročními dividendami

Zajímat nás budou akcie s dlouhodobě rostoucími dividendami. Akcie, které dokážou překonat indexy v průběhu desetiletí a zároveň se vyznačují relativně nízkým rizikem. Takové společnosti musí mít nastaveny obchodní model tak, že bude schopen generovat zisky i v dobách konjunktury i zpomalení ekonomiky.

Na první pohled se může zdát, že jsou tato kritéria těžko dosažitelná. Vskutku, pouze 50 z přibližně 7 000 společností registrovaných v USA splňuje výše uvedené podmínky. Všechny tyto společnosti naleznete v tabulce pod článkem.

Pro vybrané akcie je typické, že jejich dividendy rostly po dobu alespoň 25 let v řadě. Z toho lze vyvodit důležité závěry:

  • Uvedené společnosti dokázaly po desetiletí růst, přečkat období krizí a co více, i nadále vyplácet dividendy. Z toho důvodu je klíčové, aby byl obchodní model zaměřen na dlouhodobý úspěch.
  • Tyto společnosti se velmi dobře situovaly na trhu a ve svém odvětví získaly dominantní postavení. Podařilo se jim vytvořit si takovou pozici, kdy je pro konkurenční společnosti velmi obtížné získat podíl na trhu.

Názorným příkladem může být Coca-Cola. Žádné společnosti se v oblasti nealkoholických nápojů doposud nepodařilo ukončit její nadvládu. Místo toho byl vytvořen nespočet napodobenin tohoto nápoje, i přesto si Coca-Cola ponechává roli krále v této oblasti.

Zároveň je společnost na trhu dobře umístěna, cena Coca-Coly se pohybuje něco málo nad hodnotou cen konkurentů, přesto nejsou tyto částky nijak extrémní a jsou přijatelné pro konzumenty.

Analýza akcií: Akcie společnosti Coca-Cola.

Které americké dividendové akcie jsou atraktivní pro rok 2020?

Leadeři trhu, jako již zmiňovaná Coca-Cola, jsou stabilními společnostmi. Navíc, téměř vždy si tyto silné dividendové akcie drží v rámci více let průměrný poměr ceny a zisku na akcii (P/E).

Na základě uvedených kritérií jsme vybrali pět hlavních amerických dividendových akcií, které by vás v roce 2020 mohly zajímat.:

1. Akcie S&P Global inc (SPGI)

S&P Global inc je firma poskytující svým klientům služby v oblasti finančních dat. Zaměřuje se mimo jiné na odhady rizik úvěrů. Společnost za posledních několik let dokázala trvale zvyšovat své tržby a udržuje si silnou bilanci s čistým dluhem ve výši 700 milionů USD.

Navíc S&P Global inc potřebuje jen velmi málo kapitálových výdajů, a proto má volný cash flow téměř 2 miliardy USD. Celková dividenda ve výši 400 milionů USD je tedy pro S&P Global inc bezpečnou částkou. Jedinou větší nevýhodou je poměrně vysoké aktuální ocenění a sice 23násobek očekávaného zisku z dividendy 1,14%.

Graf akcie S&P Global (SPGI). Zdroj: LYNX Trading.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

2. Akcie Brown Forman (BF.A BF.B)

Brown Forman je známým producentem alkoholu široké veřejnosti známý spíše pro svoji značku whiskey Jack Daniels. Během posledních několika let společnost investovala velké částky do růstu a propagace, což přineslo kýžený efekt, protože i mimo USA je Jack Daniels stabilní prémiovou značkou alkoholu.

Stabilní silný růst obratu a zisku činí Brown Forman velmi zajímavým. Nevýhodou je poměrně silný nárůst ceny akcií v posledních několika letech. Za tuto prémiovou značku zaplatíte 25násobek očekávaného zisku. Dividenda je poměrně nízká, ale společnost příležitostně vyplácí dodatečnou dividendu svým investorům. Kvůli silnému zhodnocení bude tato společnost čtvrtá v našem pořadí.

Graf akcie Brown Forman (BF.A). Zdroj: LYNX Trading.

3. Akcie General Dynamics (GD)

General Dynamics je konglomerát zabývající se výzkumem a vojenskou výrobou s tržní hodnotou 48,5 miliard USD. Má silné postavení ve vojenském průmyslu s tanky Abrams a dalším armádním sortimentem od ponorek až po komunikační systémy. Specializuje se též na konstrukci soukromých letadel Gulfstream.

General Dynamics se historicky zaměřovala na maximalizaci zisku a silnou bilanci s čistým dluhem pouze 1 miliardy USD. Ocenění na pouhý 16násobek současných zisků a dobrý růst v minulosti činí tuto akcii velmi lukrativní. Obranný průmysl jako takový je navíc dost stabilní odvětví, protože není úzce fixovaný na celkovou ekonomiku, ale je více závislý na stabilnější veličině a sice na výdajích americké vlády na obranu USA.

Graf akcie General Dynamics (GD). Zdroj: LYNX Trading.

LYNX TIP: Objevte, jak probíhá zdanění dividend

4. Akcie Walgreens Boots Alliance (WBA)

Společnost Walgreens Boots Alliance je celosvětový hráč v odvětví retailového obchodu zejména ve farmaceutickém průmyslu. Již řadu let vykazuje stabilní růst. Společnost má tržní hodnotu 67,7 miliard USD a čistý dluh ve výši 13 miliard USD. Za poslední dekádu se její tržby zdvojnásobily z 59 miliard USD na 118 miliard USD, zisk na akcii se zvýšil z 2,17 USD na 3,78 USD a dividenda se zvýšila z 0,40 USD na 1,72 USD.

Poměr ceny a výnosu na akcii však prudce klesl v důsledku obav ohledně marží na produkty Walgreens Boots Alliance a případné konkurence společnosti Amazon. K / w nyní klesl na pouhých 13, čímž se tato akcie stává velmi lukrativní. Průměr za posledních 5 let byl 22.

Společnost navíc vyplácí formou dividend poměrně malé procento ze svého zisku, což zaručuje bezpečnost a stabilitu. Navíc kromě dividend společnost Walgreens Boots Alliance nabízí svým akcionářům velmi lukrativní cenu při zpětném odkupu jejich akcií. Tím se zvyšuje zisk na akcii, což umožňuje společnosti následně zvýšit dividendu, aniž by se zvýšily výdaje s tím spojené.

Graf akcie Walgreens Boots Alliance (WBA). Zdroj: LYNX Trading.

5. Akcie PepsiCo (PEP)

PepsiCo, jak už název napovídá, je majitelem značky Pepsi. Mimo jiné však vlastní celou řadu stejně známých produktových značek, jako jsou například Mountain Dew, Lays, či Doritos. Právě produkty zaměřené na produkci jídla jsou pro PepsiCo stále důležitější, jelikož obliba v ochucených nápojích celosvětově klesá v důsledku stále silnějšího odporu mnoha lidí ke slazeným nápojům.

PepsiCo je gigant s tržní hodnotou 152,7 miliard USD a čistým dluhem ve výši 20 miliard USD. Nevýhodou jsou poměrně drahé akcie. K / w je momentálně 25,4. Příjemná je však výše dividendy 3,43%.

Graf akcie PepsiCo (PEP). Zdroj: LYNX Trading.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Nákup dividendových akcií prostřednictvím LYNX

Pomocí platformy LYNX Trading je možné zainvestovat do všech výše zmíněných dividendových akcií. Kromě nabídky amerických akcií se LYNX odlišuje od jiných brokerů také tím, že nabízí širokou škálu amerických akciových opcí. Díky tomu máte jako investor možnost navýšit své zisky, a to například díky měsíčnímu výpisu krytých opcí na akcie.

Americké dividendové akcie 2019

Výběr 10 nejlepších dividendových aristokratů a ETF roku 2020

Co znamená pojem dividendový aristokrat? Jací jsou nejlepší dividendoví aristokraté v Evropě a na světě? Objevte také ETF, které se na tyto akcie zaměřují.

Číst dále

9 nejlepších defenzivních akcií roku 2020

Když nastane recese, přesto zde zůstane mnoho nepostradatelných produktů a služeb, které se budou využívat i nadále. Objevte jak v této situaci profitovat.

Číst dále

Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2020

Věděli jste, že platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště, i v dobách recese? Objevte 3 nejlepší platinové akcie roku %%currentyear%%.

Číst dále

Již od roku 2007 se zabývá světovými akciovými trhy. Specializuje se zejména na USA, trhy jihovýchodní Asie a na vlivy politických a makroekonomických událostí na zahraniční trhy. Kontaktovat jej můžete e-mailem na j.mlynek@lynxbroker.cz

Jonáš pro Vás připravuje pravidelné analýzy akciového trhu a makroekonomiky. Zaregistrujte se ke sledování našich analýz a postřehů z trhu. Pro získání nejaktuálnějších krátkých zpráv ze světových burz sleduje Jonáše na Twitter.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05