Typy příkazů a doplňky k příkazům

Jednou z nejdůležitějších dovedností, kterou byste měli mít v obchodování, je komplexní pochopení typů příkazů a jejich dodatků. Koneckonců každý nákup nebo prodej cenného papíru, bez ohledu na to, zda se jedná o akcie, nebo opce, probíhá prostřednictvím příkazu, který váš online broker předává na burzu

K dispozici jsou různé typy objednávek, které jsou důležité v různých fázích trhu. Většina investorů zná pouze tržní, limitní nebo stopové příkazy. Existuje však mnoho dalších typů příkazů, které lze použít pro profesionalizaci vašeho obchodování. Tyto takzvané inteligentní typy příkazů jsou stále populárnější, protože nabízejí výhodu automatizace nákupů a prodejů a tudíž optimalizace objednávek. To nejen obchodníkům šetří čas, ale také může minimalizovat jejich riziko – za předpokladu, že víte, jak správně tyto typy objednávek používat. Například s příkazem trailing stop váš stop loss automaticky sleduje změnu ceny a nemusíte tak upravovat jeho umístění ručně. 

Existuje také mnoho možností doplňků příkazů, například DAY, GTC a GTD, pomocí kterých můžete určit přesnou dobu trvání příkazu. Pokud příkaz nebude aktivován, bude v systému automaticky smazán a nemusíte se obávat, že bude proveden později jen proto, že jste jej zapomněli odstranit. Ve vztahu k trvání příkazu existuje mnoho dalších doplňků. Fill or Kill doplněk například zaručuje, že příkaz bude proveden okamžitě v plném rozsahu, nebo celý stornován. Velmi výhodné jsou také kombinace příkazů, ve kterých je jeden příkaz aktivován nebo automaticky vymazán až po realizaci jiného příkazu. Takové kombinace jsou vhodné pro zjištění vašich pozic a vybírání zisku.

Typy příkazů jednoduše a prakticky

Zde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o typech příkazů a jejich doplňcích. Představíme vám nejdůležitější typy objednávek a poskytneme vám užitečné vysvětlení pro jejich praktické použití. 

Vysvětlíme vám výhody i nevýhody a popíšeme příležitosti a rizika spojená s různými typy příkazů. LYNX vám ve svých obchodních platformách nabízí celou řadu typů objednávek, jejich kombinací a doplňků. Kombinace objednávek je v obchodování fascinujícím tématem, protože vám umožňuje optimálně reagovat na veškerý možný vývoj cen.

Vše o typech a doplňcích k obchodím příkazům