Supporty a rezistence

V grafech akcií nebo ETF vždy existují určité body, které trend nedokáže v případě uptrendu prorazit, nebo pod které nedokáže klesnout v případě downtrendu. 

Tyto body se v technické analýze nazývají supporty a rezistence neboli podpory a odpory. Při obchodování hrají velmi důležitou roli, protože na jejich základě lze s vysokou pravděpodobností předvídat budoucí cenový vývoj. Jedná se tedy o užitečné signály pro nákup nebo prodej.

Identifikovat support a resistenci není však mnohdy tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Schopnost rychle v grafu tyto body rozpoznat dává investorovi obrovskou výhodu před ostatními. Mezi nástroji dnešních obchodních platforem pro analýzu grafů zpravidla naleznete také ukazatele pro identifikaci supportů a rezistencí.

Supporty a rezistence snadno a prakticky

Na LYNX Investičním portálu se dozvíte vše, co potřebujete vědět o supportech a rezistencích pro vaše obchodování.

Vysvětlíme vám, jak vám tyto důležité cenové hladiny mohou pomoci při rozhodování o nákupu a prodeji cenných papírů, jako jsou například akcie. Pokud cena prorazí linii rezistence, jedná se často o nákupní signál. Analogicky, pokud cena klesne pod linii supportu, často se jedná o prodejní signál. Support a rezistence jsou populárními nástroji pro obchodníky, kteří využívají technickou analýzu pro své investiční strategie.

Jak na supporty a resistance