Aktualizujte si údaje v daňovém formuláři

Při přihlášení do administrace účtu (Account Management) můžete být vyzváni k aktualizaci daňových podkladů pro formulář W-8BEN. Jedná se o rutinní krok, který je nezbytné provést vždy po třech letech nebo při změnách v legislativě. 

Přihlašte se do administrace účtu (Account Management) kliknutím zde. Pokud je nutné data aktualizovat, ihned se Vám zobrazí daňový formulář.

Nejprve zkontrolujte, že veškeré údaje ve formuláři jsou správné. Zkontrolujte položky pohlaví 1, jméno 2, příjmení 3, adresa 4, město 5, kraj 6, PSČ 7, země 8 a v další sekci své telefonní číslo 9 a v poslední sekci datum narození 10, rodnou zemi 11 a zemi vašeho občanství 12.

2
3
4
5
6
8
7
9
11
10
12
1
Následující sekce se zajímá o informace k daňové rezidenci. Nejdříve vyplňte zemi, ve které přiznáváte daně 1. Pokud máte daňové identifikační číslo, vyplňte jej do druhého pole 2. V případě, že nemáte DIČ, zaškrtněte I don´t have a tax identification number 3. Jestliže máte i druhou daňovou rezidenci, pak stejné údaje vyplňte i v nižších polích 4. Pokud daně platíte jen v jedné zemi, tak druhou část nevyplňujte. Zkontrolujte správnost a potvrďte kliknutím na Continue 5.

1
2
3
4
5
V další části se obrazí předvyplněný daňový formulář W-8BEN, ve kterém pro jistotu překontrolujte všechna data v první sekci 1. Dále se ujistěte, že všechny položky v třetí sekci jsou zaškrtnuty 2 a potvrďtě zaškrtnutím posledního řádku 3, že všechny data ve formuláři jsou zadána správně.

1
2
3
Pod formulářem je nutné dvakrát podepsat jeho správnost. Stačí na klávesnici vepsat Vaše jméno bez diakritiky do obou podpisových polí 12.

1
2
Před potvrzením je ještě nezbytné zaškrtnou okno 1říkající, že souhlasíte s elektronickým odevzdáním formuláře namísto papírové formy, a poté formulář uložit kliknutím na Save and Continue 2.

1
2
Může se stát, že se Vám po uložení zobrazí chybová hláška, že některé pole nejsou vyplněny. Odklikněte ji 1 a hledejte ve formuláři červeně ohraničené pole, což značí chybovou hlášku.

1
Často se stává, že je nezbytné znovu potvrdit v první sekci v poli číslo 6, že nemáte daňové identifikační číslo 1. Jakmile opravíte červeně zvýrazněná pole, potvrďte se spodní části kliknutím na Save and Continue.

1

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager