Dodatečné zabezpečení účtu mobilní aplikací

Aplikace LYNX Trading slouží jako SLS (Secure Login System) prvek, který zajišťuje bezpečné přihlášení pomocí dvou na sobě nezávislých prvků. Zároveň tato aplikace slouží jako mobilní aplikace pro obchodování.

Jaké má aplikace LYNX Trading výhody?

 • Rychlá instalace – není zapotřebí čekat na poštovní doručení fyzického zařízení (karty), které se používalo v minulosti. Během pár minut je bezpečnostní systém aktivní.
 • Vhodné pro uživatele s více účty – aplikace umožňuje generování kódů pro několik účtů, čímž je nahrazena nutnost držení několika bezpečnostních karet, které se využívaly v minulosti.
 • Zabezpečení pro každý účet do $1 milionu.
 • Neomezený pohyb kapitálu – limity na výběr prostředků jsou odstraněny.

Instalace aplikace LYNX Trading na mobilní telefon

Aplikace funguje na mobilních telefonech se systémem iOS a Android.

Jak nainstalovat aplikaci na iPhone?

 1. Na iPhone otevřete aplikaci App Store.
 2. V okně vyhledávání zadáte „LYNX trading“ a potvrdíte.
 3. Kliknete na ikonu aplikace a poté na tlačítko Instalovat na pravé straně.
 4. Po instalaci klikněte na logo LYNX trading pro otevření aplikace.

Jak nainstalovat aplikaci na telefony Android?

 1. Na Android zařízení otevřete aplikaci Google Play Store.
 2. V okně vyhledávání zadáte „LYNX trading“ a potvrdíte.
 3. Kliknete na ikonu aplikace a poté na tlačítko Instalovat na pravé straně.
 4. Po instalaci klikněte na logo LYNX trading pro otevření aplikace.

Aktivace aplikace LYNX trading

Pro zažádání o bezpečnostní kartu je potřeba se přihlásit do staší verze správy účtu. Přihlašte se to administrace účtu Account Management a klikněte na Settings 1 User Settings 2. Následně vyberte Secure Login System 3.

1
2
3
Systém se vás ptá, zda se chcete přepnout do starší verze správy účtu. Zvolte YES 1.

1
Po instalaci je nutné provést aktivaci bezpečnostního zařízení, která se skládá ze dvou kroků – ověření telefonního čísla a ověření uživatelského jména v aplikaci.

Krok 1: Ověření telefonního čísla

1
2
3
4
 1. Přihlaste se do administrace obchodního účtu Account Management a zvolte Manage Account 1, Security 2, Secure Login System 3 a poté Smartphone Authentication 4.

Krok 2: Ověření uživatelského jména v aplikaci

 1. Otevřete aplikaci LYNX trading na svém telefonu.
 2. Ve spodním menu zvolte Settings a vyberte Enable User. Přečtěte si instrukce a podmínky a poté klikněte na Continue pro pokračování.
 3. Vložte uživatelské jméno a heslo, kterým se přihlašujete do Trader Workstation, a také aktivační kód, který Vám přišel v SMS.
 4. Vytvořte PIN kód, který budete využívat při každém přihlášení do aplikace sDSA. Kód by měl mít 4-6 znaků skládající se z velkých/malých písmen, čísel nebo speciálních znaků. Jestliže používáte iPhone 5S/6/6+, pak je možné využít identifikace pomocí otisku prstu.
 5. Aktivace je ukončena a je možné ji použít pro přihlášení do Trader Workstation i administrace účtu Account Management

Používání aplikace LYNX trading

 1. Přihlásíte se do obchodní platformy Trader Workstation či administrace účtu Account Management a zadáte své uživatelské jméno a heslo. Zobrazí se Vám Challenge Code.
 2. Na svém telefonu spustíte aplikaci LYNX trading .
 3. Zadáte PIN kód, který byl vytvořen při registraci, a Challenge Code. Kliknete na tlačítko Generate a zobrazí se Response String s požadovaným kódem pro přihlášení.
 4. Response String zadejte do přihlašovací obrazovky a přihlašte se.

Potřebuji internet v telefonu k využívání aplikace LYNX trading?

Ne. Aplikace pouze vyžaduje internetové připojení při instalaci a prvotním nastavení. Pro standardní využívání včetně generování kódů pro přihlášení do platformy není zapotřebí internetového připojení.

Lze aplikaci sDSA využívat i na iPad a Android tabletech?

Ano. Aplikaci je možno stáhnout a používat i na iPad a dalších tabletech. Postup je stejný jako při instalaci a aktivaci pro telefony.

Lze aplikaci využívat na více zařízení?

Ne. Z bezpečnostních důvodů je možno využívat aplikaci LYNX trading pouze na jednom zařízení pro jeden účet. V případě, že si  kupř. pořídíte telefon nový, bude potřeba přenastavit LYNX trading na tento nový přístroj.

Mohu aplikaci využívat pro přihlášení do více účtů?

Ano. Aplikace LYNX trading umožňuje generování přihlašovacích kódů pro několik účtů. Jestliže máte několik účtů, pak již nemusíte držet několik fyzických bezpečnostních zařízení.

Je aplikaci možno využívat u všech účtů?

Z bezpečnostních důvodů není možno ověření pomocí aplikace využívat u účtů, jejichž hodnota přesahuje $1 milion. Tyto účty vyžadují dodatečné bezpečnostní zařízení.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager