Jak vložit peníze na účet

Z důvodu diversifikace rizika používá společnost LYNX pro každou měnu jiný účet, jinou banku a i jinou zemi. Bankovní spojení získáte při vytváření oznámení o vkladu, které je nutné při každém bankovním převodu pro bezproblémové připsání Vašich prostředků na Váš investiční účet. Toto oznámení je možné vytvořit i zpětně.

Jak vytvořit oznámení o převodu

Otevřete si v prohlížeči webovou stránku www.lynxbroker.cz a klikněte vpravo na Přihlášení/Stažení a v ní na sekci Otevřít Správu účtu.1.

1
Přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem. Nyní se nacházíte v administraci svého účtu. Klikněte na volbu Deposit. 1.

https://www.lynxbroker.cz/wp-content/uploads/sites/4/2018/04/klienty-portal-hlavni-strana.png1
Alternativně můžete vždy využít menu v levé části obrazovky, kde zvolíte Transfer & Pay a následně Transfer Funds a na další stránce Make a Deposit1.

1
Pakliže vkládáte peníze poprvé, či poprvé z nového účtu, v menu Currency vyberte měnu, kterou chcete vložit. Následně klikněte na HOW TO WIRE FUNDS. 1.

1
U položky Sending Institution zadejte název Vaší banky a u Account Number doplňte číslo Vašeho bankovní účtu. Zakliknutím Yes u Save Bank Information si dané informace uložíte pro budoucí užití. Kolonka Account Nickname slouží jako zpráva pro Vás, pro usnadnění identifikace platby. Do pole Deposit Amount zadejte částku, kterou chcete vložit. Pokud nemáte zájem vkládat peníze v pravidelných intervalech nechte u možnosti Recurring Transaction zvolené NO. Následně vpravo dole klikněte na CREATE DEPOSIT. 

 

Na další obrazovce se Vám zobrazí bankovní spojení pro vklad v dané měně.

Při zadávání platby ve Vašem bankovnictví nezapomeňte uvést do zprávy pro příjemce číslo Vašeho investičního účtu a Vaše jméno. Bude vždy ve formátu U1234567 / jméno příjmení (bez diakritiky). Při vkladu v českých korunách uvedený IBAN nahraďte českým formátem čísla účtu. IBAN CZ5081500000001535303109 odpovídá českému formátu čísla účtu 1535303109/8150. Zároveň je možné k přepočtu IBAN využít kalkulátor ČNB, který je možné vyhledat pomocí Google.

Pokud chcete vložit peníze z účtu, který již máte v platformě uložený, klikněte na Select.

V takovém případě máte předvyplněné informace o účtu a měně, stačí tedy jen zadat částku do Deposit Amount a následně potvrdit kliknutím na CREATE DEPOSIT.

Standardně jsou peníze na obchodní účet klienta připsány za 2 až 3 pracovní dny. V některých případech může nastat situace, kdy po klientovi bude požadováno doložení dodatečných dokumentů, například výpisu z bankovního účtu či potvrzení o transakci. Po doložení daných dokumentů bude vklad zpracován.

 

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager