Jaká je u LYNX ochrana mého portfolia?

Společnost LYNX přikládá optimální ochraně a bezpečnosti majetku svých klientů mimořádně velký význam. Společnost LYNX má povolení pro svou činnost na území České republiky a podléhá dohledu České národní banky (ČNB).

Obchodní platforma splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky a patří mezi nejstabilnější svého druhu.

Investiční účet je otevřen u společnosti Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK“). Pokyny spojené s nákupem, prodejem či dalším nakládáním s investičními instrumenty jsou přenášeny společnosti Interactive Brokers LLC („IB US“). Investiční nástroje i peněžní prostředky jsou drženy u IB US na oddělených majetkových účtech, které jsou segregovány od majetku společnosti IB US.

Společnosti IB UK i IB US jsou konsolidovány do společnosti Interactive Brokers Group („IBG LLC“), která má více než $5 miliard vlastního kapitálu. Vlastníky IBG LLC jsou Interactive Brokers Group, Inc. (14,5 %), jejíž akcie jsou obchodované na americké burze Nasdaq, a zaměstnanci společnosti (88,5 %).

Společnost Interactive Brokers (IB) je jedním z největších a nejvíce respektovaných brokerských domů, který je pro investory po celém světě synonymem pro spolehlivost, stabilitu, technickou vyspělost a inovace.

Co by se stalo s mým portfoliem v případě krachu LYNX?

Vzhledem k tomu, že Váš účet je veden u Interactive Brokers, Vaše portfolio by v neočekávaném případě neschopnosti společnosti LYNX dostát svým závazkům nebylo vůbec zasaženo. Veškeré cenné papíry i hotovost by zůstala na účtu Interactive Brokers.

Co by se stalo s mým portfoliem v případě krachu Interactive Brokers?

V neočekávaném případě neschopnosti společnosti Interactive Brokers dostát svým závazkům, podléhají klienti LYNX ochraně americkou společností Securities Investor Protection Corporation (SIPC) a anglickou pojišťovnou Lloyds. SIPC je samoregulační instituce pro brokery/dealery v USA. Téměř všichni brokeři/dealeři v USA jsou členy SIPC. SIPC umožňuje investorům, kteří mají účet u přidruženého brokera/dealera odškodnění v případě platební neschopnosti, konkurzního řízení nebo neoprávněného jednání brokera/dealera.

Odškodněním se rozumí ochrana tržní hodnoty vašich akcií, opcí, warrantů, dluhů a peněžních zůstatků až do 500 000 USD, z toho je 250 000 USD v hotovosti. Pokud není SIPC pokrytí dostatečné, pojišťuje Lloyds ještě částkou 30 000 000 USD navíc na klienta (až 900 000 USD v hotovosti) s celkovým maximem $150 000 000 na pojistnou událost.

Klienti mají také možnost uplatnění britského Financial Services Compensation Scheme (FSCS) až do výše 85 000 GBP. Kompenzační schéma FSCS je aplikovatelné pro obchodování indexových opcí, futures a CFD. Více informací je k dispozici na www.fscs.org.uk. V případě, že klient využije možnosti kompenzace plynoucí z FSCS, může to vést k neuznání nároku na kompenzaci z SIPC.

Obě pojištění se vztahují na peněžní zůstatky, cenné papíry, dluhopisy a opce na akcie.

Díky těmto režimům ochrany majetku získávají klienti ochranu splňující ty nejpřísnější měřítka.

Bezpečí Vašich financí je pro LYNX prioritou číslo 1!

* Interactive Brokers LLC je registrovaný Broker-Dealer, Futures Commission Merchant a Forex Dealer Member regulovaný U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a National Futures Association (NFA) a je členem Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) a dalšími samo-regulačními orgány. Interactive Brokers přímo nepodporuje ani přímo nedoporučuje žádné brokery, finanční poradce ani hedge fondy, včetně Lynx B.V. Interactive Brokers zajišťuje exekuci a vyspořádání obchodů svým zákazníkům. Žádné zde uvedené informace neobsahují doporučení, nabídku nebo názor Interactive Brokers na nákup, prodej nebo držení jakýchkoliv cenných papírů, finančních produktů nebo zahájení či upuštění od jakékoliv investiční strategie. Interactive Brokers se nepodílí na tvorbě těchto stránek a nepříjmá žádnou zodpovědnost za přesnost nebo úplnost informací na těchto webových stránkách. Pro více informací o Interactive Brokers navštivte www.interactivebrokers.com.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager