Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.
 

Od začátku pandemie COVID-19 prodeje PC a notebooků raketově rostly. Spotřebitelé z celého světa kupovali nové počítače, aby se učili a pracovali z domova. To posílilo akcie výrobců čipů. Konkrétně akcie AMD v srpnu dosáhly nového historického maxima. Po silném rally však následovala korekce.

Pandemie pozvedla poptávku po počítačových komponentách na novou úroveň. Grafické karty jsou také důležité kvůli novému fenoménu těžby kryptoměn. Akcie AMD dokázaly v posledních dnech zachytit jak důležité klouzavé průměry EMA-50 a EMA-20, tak i prolomit hranici downtrendu. Pokud se na burze opět zvýší zájem o technologické akcie, dostane se akcie AMD s velkou pravděpodobností na vrchol nákupních seznamů investorů.

Před otevřením dlouhé pozice vyčkejte, až cena posílí nad maximum z minulého čtvrtka. Pozici lze zajistit těsně pod EMA-20. Pokud trend zasáhne hranici stop-loss před otevřením samotné pozice, lze ho upravit odpovídajícím způsobem směrem dolů.

Cenový graf AMD

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart