Jak obchodovat index S&P 500
Standard & Poor’s 500 index je jeden z nejznámějších akciových indexů na světě.

V tomto článku si v krátkosti představíme, jak lze do tohoto indexu investovat.
Pokud hledáte brokera pro obchodování akcií, klikněte zde.

Jak investovat do S&P 500?

Index samotný jako takový obchodovat nikdy nelze. Všechny indexy se proto obchodují přes investiční instrumenty, které jsou na ně navázané. Nejinak je tomu u Standard & Poor’s 500 indexu. Navázanými produkty jsou buď futures, opce, nebo ETF.

Jak investovat do S&P 500 prostřednictvím futures

Futures jsou pákové termínované kontrakty, které jsou odvozené od podkladového aktiva, mají různé doby expirace, různé maržové náklady a určitá specifika pro obchodování. Pokud se zajímáte o futures, doporučujeme vám náš článek Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek.
Futures na Standard & Poor’s 500 se často obchodují prostřednictvím tzv. e-mini futures kontraktů. Futures kontrakty mají stanovené přesné termíny expirace a nejlikvidnější bývají právě ty s nejbližší expirací.

Jak investovat do S&P 500 prostřednictvím ETF

ETF (neboli Exchange Traded Funds) jsou burzovně obchodované fondy. ETF fond drží akcie firem, které jsou součástí daného indexu (v našem případě Standard & Poor’s 500) a vydává své vlastní akcie, se kterými je možné obchodovat na burze. ETF je spíše certifikát zaručující podíl na nakoupeném koši akcií.

Pokud fond drží všechny akcie všech firem ve správném poměru, cena ETF věrně kopíruje cenu indexu. Indexové fondy na Standard & Poor’s 500 (ale i na ostatní trhy jako je Dow Jones nebo Nasdaq) jsou populární investiční formou, která umožňuje diverzifikovat riziko. Za zmínku stojí například iShares Core S&P 500 UCITS ETF.

Pokud se o ETF chcete dozvědět více, doporučujeme náš článek S&P 500 ETF: Jak investovat do S&P 500 prostřednictvím ETF?
Pokud se zajímáte o aktuální hodnoty, graf a historii indexu Standard & Poor’s 500, doporučujeme naši stránku zde.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

LYNX: Der S&P 500-Index – Alles über den weltweit wichtigsten Aktienindex (18. 1. 2023); lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/index/aktienindex-news-tipps/der-sp-500-index/

Produktové informace:

 iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD – Key Information Document (KID): Sdělení klíčových informací (1. 8. 2023); blackrock.com/cz/individualni-investori/produkty/253743/

PDF: blackrock.com/cz/individualni-investori/literature/kiid/eu-priips-ishares-core-sp-500-ucits-etf-usd-acc-ie00b5bmr087-cs.pdf

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart