Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se zdarma k odběru.

Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpí obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohybuje do strany.

Apple však dokázal operativně přesvědčit vysokými prodejními čísly prakticky všech svých produktů v minulém roce. Zatímco prodeje iPhonů, iPadů a MacBooků rostly díky lockdownům a zavíráním škol, rostly i prodeje „wearable“ produktů, jako jsou například Apple Watch. Americká společnost pokrývá téměř 30 % „wearable“ trhu se sluchátky AirPods, AppleWatch a Beats.

Pokud by akcie dokázaly překonat poslední maximum, byla by jasná další cesta k historickému maximu. S trochou štěstí bude možné otevřít pozici na ceně 129 USD. Stop-loss lze umístit pod poslední krátkodobé minimum.

Akcie Apple

Akcie Apple

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX – partner Interactive Brokers v ČR

Máte Máte zájem o investiční účet u Interactive Brokers? Pak spojte výhody obchodování u IB s výhodami investičního účtu prostřednictvím LYNX. Porovnejte naše služby a využijte podpory v českém jazyce. Zjistěte více na: Interactive Brokers

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart