Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se zdarma k odběru.

 

Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpěly obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohyboval do strany. Po této těžké fázi však následoval dynamický vzestup.

 

Akcie Apple jsou cennější než kdy jindy. Minulý pátek se tržní kapitalizace zvýšila na více než 2,5 bilionu USD. S rostoucí velikostí se však také zvyšují výzvy k regulacím. Ceny se již od EMA-50 posunuly velmi daleko, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že by mohlo dojít ke zpětnému návratu ke klouzavému průměru (podobná situace nastala v lednu). Akcie společnosti Apple po velmi strmém vzestupu dosáhly nového maxima. Nyní je docela možné, že dojde k falešnému proražení a trend se následně otočí.

K určení prodejního signálu lee použít pondělní svíčku. Pokud trend klesne pod její minimum, lze otevřít krátkou pozici. Stop-loss můžeme umístit nad maximum této svíčky, což nám poskytne přijatelné riziko.

Akcie Apple

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart