Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme čtyři aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Cena akcií internetové společnosti z Mountain View posílila v první polovině roku o více než 33 %. Pokud bude pozitivní momentum na americkém trhu pokračovat, lze po návratu k EMA-50 očekávat technické odražení směrem nahoru.

Komise EU je toho názoru, že tržní síla Alphabet brání spravedlivé hospodářské soutěži v oblasti internetových služeb a uložila proto společnosti několik pokut v řádech miliard USD. Cílem je uvolnění více prostoru na trhu pro menší konkurenty. Pokud se plány EU uskuteční, musíme očekávat zvýšenou volatilitu.

Vzhledem k výše zmíněnému riziku je vhodné držet malý počet akcií a včas vystoupit z trhu, pokud se očekávání růstu ceny nenaplní. Další čtvrtletní údaje jsou na programu 25. července. To nám poskytuje poměrně dost času na swingový obchod.

Akcie Alphabet: Vstupní podmínky do long obchodu
Cenový graf akcie Alphabet
Cenový graf GOOG. Zdroj: Trader Workstation (4. 7. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Profituje z klesajících cen

Akciový trh nejde vždy nahoru. Období se zvýšenou volatilitou a poklesem cen se objevují často. Investiční účet prostřednictvím LYNX vám umožní vedle nákupu akcií také spekulovat na pokles trhu a otevírat krátké pozice (prodej na krátko). Zjistěte více na: Short selling

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart