Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme čtyři aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Přední americká IT skupina byla v posledních měsících v čele růstu amerického technologického indexu Nasdaq. Nejpozději od proražení hranice 110 USD jsou ceny prakticky nezastavitelné. Přestože vzestupným trendem na chvíli otřásla prudká červnová korekce, býci se opět dokázali rychle vrátit ke kormidlu. V současné době je na grafu jasně zřetelný neporušený vzestupný trend.

Silné čtvrtletní výsledky nedávno vrátily akcie Alphabet na vítěznou dráhu. Obrat se oproti předchozímu roku zvýšil o +7,1 % a s hodnotou 74,60 miliardy USD výrazně překonal odhady analytiků. Zisk se rovněž zvýšil o pozoruhodných +19,0 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Celkově se jedná o solidní situaci s velmi dobrými fundamentálními údaji.

Nyní si jen musíme počkat, až se akcie vymaní z konsolidace posledních dvou obchodních týdnů směrem nahoru. Jasný nákupní signál se očekává nad hranicí 133 USD. Stop-loss lze umístit pod poslední krátkodobé minimum.

Akcie Alphabet: Vstupní podmínky do long obchodu
Cenový graf akcie Alphabet
Cenový graf GOOG. Zdroj: Trader Workstation (15. 8. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart