Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 4 aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Apple se také nevyhnul slabosti technologických akcií. Medvědí trend již však pravděpodobně dorazil ke svému konci. V únoru se akciím podařilo prorazit nad EMA-200. Cena poté vzrostla na 157 USD. Akcie se následně na krátkou dobu propadla. Nyní se býci vrací do protiútoku.

Výrobce iPhonů pokračuje v diverzifikaci své výroby. Rizika spojená s výrobou v Číně se snižují, protože stále větší část výroby probíhá v Indii. Prémiový výrobce plánuje zvýšení cen svých nových modelů iPhone. Se svou velmi loajální uživatelskou základnou by Apple neměl mít problém prosadit vyšší ceny svých produktů. Pro iPhone 15 by měl být i po úpravě cen dostatek kupců.

Proražení hranice 158 USD by nám poskytlo signál k otevření dlouhé pozice, kterou by bylo možné zajistit těsně pod EMA-20. Důležité je také sledovat objem obchodování, který by měl být v den proražení velký.

Akcie Apple a podmínky long pozice
Akcie Apple: Ceonvý graf a vyznačená long pozice
Cenový graf AAPL. Zdroj: Trader Workstation (22. 3. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart