Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme čtyři aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Chevron je jednou z největších společností v ropném průmyslu a lídrem v oblasti technologie pro výrobu čistého syntetického plynu. Společnost působí v celém produktovém řetězci a prostřednictvím vlastní flotily lodí obsluhuje i přilehlá odvětví, jako je zpracování surovin, globální obchod a přeprava.

Tekuté zlato se nachází téměř ve všech výrobcích naší každodenní potřeby. Přestože se stále více prosazují alternativní zdroje energie, bude ještě několik let těžké představit si náš každodenní život bez produktů ropného průmyslu. Goldman Sachs očekává, že návratnost investovaného kapitálu společnosti Chevron se v letech 2024-26 výrazně zlepší. V roce 2024 by měla ropná společnost nabídnout 10% návratnost kapitálu, což je nad 7% průměrem společností s velkou kapitalizací v ropném a plynárenském sektoru.

Pro vstup bychom chtěli v našem nastavení počkat na cenu nad 164 USD a teprve poté otevřít dlouhou pozici. Obchod by mohl být zajištěn pod úrovní EMA-50.

Akcie Chevron: Vstupní podmínky do long obchodu
Cenový graf akcie Chevron
Cenový graf CVX. Zdroj: Trader Workstation (8. 8. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart