Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme čtyři aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Společnost Continental nenabízí pouze pneumatiky, ale vyrábí také komponenty a moduly pro automobilový průmysl. Sortiment zahrnuje technologie pro brzdové systémy, systémy řízení jízdní dynamiky a systémy vzduchového odpružení. Když na začátku března cena akcií vzrostla na 79,24 EUR, následoval prudký pokles a dále boční fáze. V červnu se akcie dodavatele pro automobilový průmysl dokázaly odpoutat směrem nahoru.

Prostředí v automobilovém sektoru zůstává náročné. Continental by však měl profitovat z rostoucí poptávky po automobilech. V dlouhodobém horizontu by měl dodavateli hrát do karet také trend elektronických automobilů. Elektrifikovaná vozidla potřebují pneumatiky, brzdové systémy a podvozky stejně jako modely se spalovacími motory.

Pro otevření dlouhé pozice chceme počkat na návrat k cenové úrovni 70 EUR. V ideálním případě můžeme vstoupit na trhu až při odražení od této linie. Obchod by mohl být zajištěn těsně pod EMA-20, čímž dostaneme lukrativní RRR.

Akcie Continental: Vstupní podmínky do long obchodu
Cenový graf akcie Continental
Cenový graf CON. Zdroj: Trader Workstation (20. 6. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart