Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Mark Zuckerberg v listopadu loňského roku oznámil snížení počtu pracovních míst v rámci restrukturalizace a dalších úsporných opatření. Mateřská společnost Facebooku tehdy propustila 11 000 zaměstnanců, což odpovídalo 13 % pracovní síly. Po velké ztrátě začala cena akcií ke konci loňského roku opět stoupat. Nyní se akcie společnosti obchodují nad EMA-20 a EMA-50.
Společnost provozující sociální média oznámila další opatření na snížení nákladů a propouštění. List The Wall Street Journal informoval, že propuštěno bude dalších 13 % zaměstnanců. Meta vyhlásila rok efektivity. Akcie by se nyní po neúspěchu mohla opět ocitnout na nákupních seznamech investorů. V oblasti řízení rizik je třeba poznamenat, že situace v americkém bankovním sektoru v současné době stále ovlivňuje celkovou náladu na trhu.
Dlouhou pozici můžeme otevřít po překonání pondělního maxima a zajistit ji pod EMA-20. Důležité je ovšem uvědomit si fakt, že v současné volatilní době na americké burze budeme svědky většího počtu falešných signálů.

Akcie Meta Platforms a podmínky long pozice
Akcie Meta Platforms: Ceonvý graf a vyznačená long pozice
Cenový graf META. Zdroj: Trader Workstation (15. 3. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart