Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Aegon je jednou z předních pojišťoven na světě, která poskytuje životní a penzijní pojištění a finanční a investiční produkty. Akcie se v posledních měsících pohybovala volatilně do strany. V posledních dnech se po vzestupném gapu vytvořilo rozpětí nad EMA-50 a EMA-20. Konsolidace naznačuje zvýšený zájem o akcii.

Centrální banky v reakci na vysokou inflaci zvýšily úrokové sazby. Aegon profituje z rostoucích výnosů, což by mělo rovněž zlepšit ziskovost pojišťovací skupiny. Při proražení z aktuálního rozpětí by mohlo být otevření dlouhé pozice poměrně slibné.

Pokud akcie prorazí rezistenci směrem nahoru, můžeme otevřít dlouhou pozici nad úrovní 4,80 EUR. Zvýšený objem obchodování během proražení by kupní signál ještě podpořil. Stop-loss by mohl být umístěn pod minimum z minulého týdne.

Akcie AGN long signál
Akcie AGN graf
Cenový graf akcie AGN. Zdroj: Trader Workstation (16. 11. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2022? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart