Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Bez společnosti ASML by polovodičový průmysl nebyl schopen vyrábět nejmodernější mikročipy. Mnoho elektronických produktů, jako jsou chytré telefony nebo samořídící auta, existuje jen díky tomu, že čipy jsou stále menší a výkonnější. Přestože bez zařízení společnosti ASML by nebylo možné navrhovat mnoho mikročipů, akcie byla potrestána stejně jako většina technologických akcií.

ASML je díky svému pokročilému litografickému zařízení technologickým lídrem. Pokračující vysoká poptávka po polovodičích by měla společnosti hrát do karet. Po slabé zářijové fázi by se akcie tohoto specialisty na litografii měly objevit na nákupních seznamech investorů. Pokud by však býci ukázali slabost, nastavení stornujeme a vyčkáme na další příležitost ke vstupu na trh.

Ceny nad pondělním maximem by indikovaly otevření dlouhé pozice. Po vstupu by mohl být obchod zajištěn pod minimem téže svíčky. Cenovým cílem je hranice 500 EUR.

Akcie ASML: Vstupní signál do long pozice
Akcie ASML graf
Cenový graf akcie ASML. Zdroj: Trader Workstation (5. 10. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2022? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart