Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

K výrobě nejvýkonnějších mikročipů potřebuje polovodičový průmysl produkty od společnosti ASML. Elektronické přístroje, jako jsou chytré telefony nebo samořídící auta, mohou fungovat jen díky tomu, že čipy jsou stále menší, energeticky úspornější a také výkonnější. Po pokusu o oživení v letních měsících klesla akcie specialisty na litografii k 375 EUR. Poté došlo k silnému oživení, kdy akcie v listopadu upoutala pozornost silnou býčí svíčkou.

Společnost je technologickým lídrem díky svým pokročilým litografickým systémům. Po období oslabení se nyní akcie ASML vrací na nákupní seznamy investorů. Nedávno akcie vytvořila novou základnu, která nám poskytuje validní kupní signály pro naše nastavení.

Dlouhou pozici otevřeme při proražení pásma aktuálního bočního pohybu. Stop-loss umístíme pod minimum aktuální konsolidace.

Akcie ASML: Vstupní signál do long pozice
Akcie ASML graf
Cenový graf akcie ASML. Zdroj: Trader Workstation (23. 11. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2022? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart