Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.
 
 

Investoři, kteří jsou přesvědčeni, že cena zlata nadále poroste, mohou do drahého kovu investovat nepřímo prostřednictvím akcií společností zabývajících se jeho těžbou. Barrick Gold je v tomto sektoru druhým největším hráčem. Inflace obecně poptávku po zlatě zvyšuje. Od poloviny února jsou tudíž akcie těžařů zlata opět v centru zájmu investorů.

Inflace a konflikt na Ukrajině ženou poptávku po zlatě nahoru. Rozsáhlé sankce proti Rusku nadále prudce zvyšují inflaci. Investoři nakupují zlato za účelem zajištění svého portfolia, což zvyšuje i poptávku po akciích těžařských společností.

Před otevřením dlouhé pozice je potřeba počkat na korekci a následné odražení. Úroveň 23,50 USD by mohla poskytnou efektivní support. Stop-loss umístíme pod EMA-20.

 
Akcie Barrick Gold - vstupní signál
Cenový graf akcie GOLD

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart