Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Společnost BASF má jedno z nejrozsáhlejších portfolií výrobků v oblasti průmyslových chemikálií, které se používají v automobilovém, elektrotechnickém, chemickém a stavebním průmyslu. Dále také zemědělství, farmacii a těžbě ropy a zemního plynu. Akcie byla zasažena již před energetickou krizí, která cenový propad ještě urychlila. V posledních měsících se ovšem zvýšila šance k otočení trendu.

Čtvrtletní údaje společnosti BASF navzdory obtížnému ekonomickému prostředí překonaly odhady. Dlouhodobí investoři by mohli spekulovat na trvalé oživení velmi příznivě hodnocené dividendové akcie (dividendový výnos přes 7 %). Pro dlouhý vstup se zajímavým RRR chceme pracovat s limitním příkazem na ceně 46,50 EUR. Stop-loss umístíme pod minimum z minulého týdne.

Akcie BASF long signál
Graf akcie BASF a vstupní signál na stranu long
Cenový graf akcie BASF. Zdroj: Trader Workstation (9. 11. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2022? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart