Linde (LIN) je světovým lídrem ve výrobě průmyslových plynů, který působí ve více než 100 zemích světa. Akcie momentálně dosahují tržní kapitalizace okolo 99 mld. EUR. Z grafu lze vypozorovat, že se akcie společnosti nacházejí v poměrně silném rostoucím trendu a nyní dochází ke konsolidaci. U hodnoty 182 EUR se tedy vytvořila úroveň odporu.

Pokud dojde k prolomení této důležité úrovně v příštích několika dnech, tak by akcie měla i nadále dynamicky posilovat. Z technického hlediska se akcie může vyšplhat až k hodnotě 195 EUR, zatímco Stop-Loss můžeme umístit poměrně těsně pod aktuální cenou. Výsledné RRR (Risk-Reward-Ratio) je tedy velmi atraktivní.

Jako referenční bod pro vstup lze zvolit buď minima z minulého týdne na hodnotě 177,60 EUR, anebo pokud chcete obchodu dát více prostoru, tak můžete vstoupit i u minim na úrovni 173,65 EUR. U obou variant by pak měl být nastaven stop-loss o 50 centů níže. My se však domníváme, že nejlepší vstup bude po prolomení rezistence u hodnoty 182 EUR.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.
Disclaimer: Článek je pouze informačního charakteru a neměl by být vnímán jako investiční poradenství k nákupu nebo prodeji akcií či jiných instrumentů. Čtenář souhlasí s tím, že nákup nebo prodej akcií i dalších instrumentů založený na obsahu tohoto článku je na jeho vlastní riziko.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart