Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.
 

Nestlé má díky svému portfoliu, které obsahuje více než 2000 známých značek, silné postavení na trhu. Mezi nejznámější značky společnosti patří Nescafé, Nesquik, Maggi, Thomy, KitKat, Smarties a Wagner. Náklady na suroviny rostou a potravinářské společnosti se zatím daří efektivně zvyšovat ceny svých produktů, aniž by značně klesala poptávka. Cena akcií dosáhla na začátku roku maxima 129 CHF. V březnu pak došlo ke korekci a cena klesla na 109 CHF. Nyní trend opět posiluje a nedávno jsme byli svědky odražení od EMA-50.

Přestože společnost Nestlé prudce zvýšila ceny, poptávka po jejích produktech zatím neklesla. I v době recese lidé v případě potravin zřejmě preferují zavedené značky a jsou ochotni za ně připlatit. Akcie Nestlé jsou mezi investory oblíbené také díky výplatě dividend a pravidelnému zpětnému odkupu akcií. Cena právě dosáhla krátkodobého maxima v okolí EMA-50 a EMA-20. Pokud bude celkový trh nadále oslabovat, měly by defenzivní akcie zůstat na nákupních seznamech investorů.

Dlouhou pozici lze otevřít limitním příkazem na úrovni 123 CHF. Stop-loss umístíme pod minimum minulého týdne nebo pod EMA-50.

Akcie Nestlé - vstupní signál do long pozice
Cenový graf akcie Nestlé

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také

Obchodování na burzách po celém světě

Investoři a obchodníci mají s investičním účtem prostřednictvím LYNX přímý přístup na národní a mezinárodní burzy v Evropě, USA a Asii. Obchodujte na 150 trzích, ve 33 zemích a v 25 měnách. Zjistěte více na Přehled produktů & burz.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart