Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Nadnárodní ropná společnost Shell se podílí na projektech průzkumu a těžby nerostných surovin a zemního plynu v přibližně 70 zemích. Společnost patří mezi největší světové dodavatele paliv a maziv. V červnu a v červenci cena akcie prudce klesla v důsledku poklesu cen ropy. Následně se však býkům podařilo cenu opět vytlačit nad EMA-50. Po hlubokém propadu v září se nyní podařilo překonat i EMA-20.

Ceny ropy a benzínu jsou stále vysoké a společnosti Shell nadále přinášejí zisky. Nadnárodní ropný koncern může tyto peníze využít k dalšímu rozvoji svého zaměření na obnovitelné zdroje energie. Nedávné rozhodnutí OPEC+ o snížení produkce by mělo také podpořit cenu ropy.

Dlouhou pozici můžeme otevřít na ceně 27,30 EUR a zajistit ji pod posledním krátkodobým minimem. Cílíme na cenu 29,70 EUR, ale první zisky můžeme realizovat již za cenu 28,50 EUR.

Akcie SHELL: Vstupní signál do long pozice
Akcie SHELL graf
Cenový graf akcie SHELL. Zdroj: Trader Workstation (11. 10. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2022? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart