Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

ETF se zaměřením na solární energii nám poskytuje diverzifikovanou expozici vůči všem solárním technologiím. Společnosti v ETF generují většinu svých příjmů z výroby solárních zařízení, střídačů a systémů skladování energie. Zastoupeni jsou také dodavatelé surovin, komponentů nebo služeb. Od května do srpna 2022 trend neustále rostl. Následně došlo k ostré korekci, která nyní nabízí nové obchodní příležitosti.

Budoucnost patří obnovitelným zdrojům energie. Fosilní zdroje energie budou stále více odsouvány na druhou kolej. Do solárního sektoru dlouhodobě proudí velké množství peněz. Pokud by býci v příštích dnech převzali iniciativu, můžeme vstoupit na solární trh. V případě, že by cena klesla před otevřením pozice pod EMA-20, nastavení stornujeme. Akcie poskytovatelů solární energie by mohly patřit k největším vítězům i v roce 2023.

Dlouhou pozici můžeme otevřít při proražení nad maximum z minulého týdne. Obchod zajístíme naopak pod minimem z minulého týdne.

Invesco Solar Energy UCITS ETF: Vstupní signál do short pozice
Denní graf Invesco Solar Energy UCITS ETF
Cenový graf Invesco Solar Energy UCITS ETF. Zdroj: Trader Workstation (25. 1. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart