Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme čtyři aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Shell je jednou z největších energetických společností na světě. Tato ropná společnost se podílí na projektech průzkumu a těžby nerostných surovin a zemního plynu v přibližně 70 zemích. V posledních měsících se cena akcií pohybovala převážně do strany. Akcie společnosti Shell se dokázaly zotavit z nedávného neúspěchu a cena se nyní nachází nad EMA-20 a EMA-50.

Společnosti Exxon a Chevron právě oznámily další navýšení zisků, což by mohlo signalizovat obecné oživení ropného sektoru. Pokud i Shell vykáže vysoké zisky, mohlo by to ropnému nadnárodnímu koncernu pomoci pokročit v rozšiřování svých aktivit v budoucích oblastech obnovitelných zdrojů energie, e-mobility nebo dokonce vodíku.

Dalším katalyzátorem pro cenu akcií by byl růst ceny ropy. Akcie společnosti Shell minulý pátek zaujaly býčím impulsem. Dlouhou pozici by bylo možné otevřít při cenách nad 28,20 EUR. Stop-loss umístíme pod 27,15 EUR.

Akcie Shell: Vstupní podmínky do long obchodu
Graf akcie Shell
Cenový graf SHELL. Zdroj: Trader Workstation (2. 5. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Obchodování na burzách po celém světě

Investoři a obchodníci mají s investičním účtem prostřednictvím LYNX přímý přístup na národní a mezinárodní burzy v Evropě, USA a Asii. Obchodujte na 150 trzích, ve 33 zemích a v 26 měnách. Zjistěte více na Přehled produktů & burz.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart