Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Akcie průkopníka v oblasti elektronických automobilů Tesla byly v loňském roce pod silným tlakem, ze kterého se nyní zotavují. Nedávno překonaly EMA-20 i EMA-50. Minulý pátek proběhla korekce zpět k EMA-20, což býci využili jako odrazový můstek.
Americký výrobce elektromobilů navyšuje výrobu ve svém závodě v Grünheide u Berlína rychleji, než bylo plánováno. Hranice 4 000 vyrobených vozů týdně bylo dosaženo o tři týdny dříve. Do konce června by mohl výrobní závod produkovat více než 5000 vozů týdně. Akcie v pondělí otevřely vzestupným gapem. Jelikož se jedná o poměrně spekulativní akcii, chceme stop-loss umístit velmi těsně.
Nad pondělním maximem můžeme otevřít dlouhou pozici. Stop-loss následně umístíme pod EMA-20.

Akcie Tesla a podmínky long pozice
Akcie Tesla: Ceonvý graf a vyznačená long pozice
Cenový graf TSLA. Zdroj: Trader Workstation (28. 2. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart