Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme čtyři aktuální tipy na světové akcie. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Elon Musk umí vždy překvapit. Naposledy se dostal na titulní stránky novin se svým vlastním chatbotem Grokem, který má být vyvinut během zhruba čtyř měsíců a bude mít přístup i k aktuálním informacím z X (dříve Twitter). Pro akcie Tesly, které se po svém silném červencovém růstu dostaly pod tlak, to v současné době nevypadá tak příznivě. Po silném poklesu se akcie obchodují pod úrovní EMA-20.

Na společnost Tesla doléhají vyšší úrokové sazby, tvrdá konkurence a slábnoucí poptávka v odvětví. Plánované rozšíření výroby elektromobilů vyžaduje velký kapitál. V případě dalšího propadu cen by mohlo být otevření krátké pozice velmi perspektivní. Nechceme však dát obchodu příliš velký manévrovací prostor, pokud by býci přece jen přebrali iniciativu. Krátkou pozici můžeme otevřít při ceně pod 215 USD a následně ji zajistit mírně nad EMA20. Pokud však akcie budou na současné úrovni konsolidovat ještě dva až tři dny, je pravděpodobnější proražení směrem vzhůru.

Akcie Tesla a nastavení obchodu
Graf akcie Tesla
Cenový graf TSLA. Zdroj: Trader Workstation (8. 11. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart