Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Airbus je nejen největší evropskou leteckou společností, ale také jednou z největších obranných společností na světě. Kromě toho je výrobce letadel aktivní i v oblasti vesmírných technologií. Akcie Airbus se v poslední době prezentují silným růstem a nedávno dokonce dokázaly překonat letní maxima. Po konstruktivní konsolidační fázi jsme v pondělí byli svědky gapu směrem dolů a rychlého výprodeje k EMA-50.

Analytici pochybují, že Airbus dokáže dosáhnout svého cíle dodávek. V důsledku toho se akcie v pondělí propadly. Je docela dobře možné, že se nyní jedná o počáteční impuls k nastavení nového dlouhodobého downtrendu.

Pokud by se akcie výrobce letadel dostaly až na cenovou úroveň 110 EUR, jednalo by se o atraktivní příležitost k otevření krátkého obchodu. Stop-loss umístíme těsně nad prorážející svíčku, což nám poskytne velmi lukrativní RRR ve výši 4,3.

Akcie AIR: Vstupní signál do short pozice
Cenový graf akcie AIR. Zdroj: Trader Workstation (29. 11. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart