Holandský dodavatel polovodičů ASML Holding (ASML) je v posledních měsících jedním z největších vítězů indexu AEX. Ale stabilní a extrémně atraktivní uptrend byl poprvé zastaven v květnu a vznikla formace větších červených svíček. Jedná se o jasné varovné signály, že by se akcie mohla nyní nacházet ve stavu větší korekce.

Akcie je známá svou extrémně výraznou volatilitou. Současně však ceny zůstávají věrné trendu po velmi dlouhou dobu. Od poloviny roku 2018 do začátku letošního roku jsme viděli čistý pokles. Poté býci na několik měsíců převzali žezlo. Nyní se zdá, že možný obrat do medvědí formace je opět ve hře.

Předpokládáme tedy pohyb směrem dolů. Pokud by se prorazilo na hodnotě 170 EUR, byl by to přechod na nový trend. Stop-loss umístíme na hodnotu 180 EUR.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart