Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.
 

Akcie francouzsko-rakouského výrobce vakcín dokázala za posledních šest měsíců v ne zcela jednoznačném cenovém trendu posílit přibližně o 34,5 %. Po novém roce však trend klesl výrazným sestupným gapem pod EMA-20 a EMA-50 a několikrát selhal ve snaze je opět překonat.

Schválení EU pro inaktivovanou vakcínu Valneva proti koronaviru se očekává v březnu. Mírný průběh varianty omikron a blížící se jaro by mohly způsobit menší poptávku po očkování, která by se opět mohla zvýšit na podzim s novými mutacemi COVID-19. Fundamentální ukazatele pravděpodobně zůstanou pro roky 2021 a 2022 v červených číslech.

Pokud dojde k proražení pondělního minima směrem dolů, můžeme očekávat další výprodej, který by nám poskytl signál k otevření krátké pozice. Stop loss jsme nastavili mírně nad EMA-20. Další čtvrtletní údaje budou zveřejněny 24. března. Pravděpodobně však budou mít menší vliv na vývoj ceny než výsledky studií a schválení nových vakcín.

 
Plán obchodu na akcie Valneva
Cenový graf akcie Valneva

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

 

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart