Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Prostřednictvím ETF s ISIN: IE00B5BMR087 máme možnost podílet se na výkonnosti indexu složeného z 500 amerických společností s vysokou tržní kapitalizací. Poté, co se index S&P 500 od října výrazně zotavil, se nyní výhled opět zhoršuje. Stejně jako v srpnu býci opět selhali u linie EMA-200. Trend se nyní nachází pod všemi hlavními klouzavými průměry.

Pokud index S&P 500 uzavře pod úrovní 3900 bodů, medvědi pravděpodobně získají převahu a musíme očekávat výrazně nižší kotace. S krátkou pozicí u tohoto ETF máme příležitost profitovat z rozsáhlého poklesu trhu. Pokud by však například pozitivní zprávy z Fedu přinesly další růst, omezíme riziko.

Při cenách pod minimem z minulé středy by bylo možné otevřít krátkou pozici. Po našem vstupu zajistíme obchod nad hranicí 393 EUR.

iShares Core S&P 500 UCITS ETF: Vstupní signál do short pozice
iShares Core S&P 500 UCITS ETF graf
Cenový graf iShares Core S&P 500 UCITS ETF. Zdroj: Trader Workstation (13. 12. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart