Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě.

Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.

Japonská vláda v úterý oznámila, že hodlá “nalít“ do ekonomiky 108 bilionů jenů, aby se ji pokusila povzbudit. Částka odpovídá 20 % ročního HDP země a představuje vyšší sumu než balíček opatření, který byl použit při finanční krizi v roce 2008.

Míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku se v březnu zvýšila z 2,6 % na 2,8 %, což bylo dle očekávání analytiků.

Sněmovna ve středu schválila novelu zákona, která umožní ČNB obchodovat s cennými papíry s delší splatností přímo na primárním trhu. ČNB tedy bude moci kupovat dluhopisy přímo od státu. Toto rozšíření je však časově omezené do konce příštího roku. Novelu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Americký senátor Bernie Sanders oznámil, že ukončuje boj o nominaci Demokratické strany pro prezidentské volby ve Spojených státech, které se uskuteční v listopadu. Vypadá to tedy, že se Joe Biden utká s Donaldem Trumpem o post amerického prezidenta.

Německo zpřísnilo pravidla pro přebírání firem subjekty, které sídlí mimo Evropskou unii. Bude se to týkat firem, které jsou zodpovědné za výstavbu kritické infrastruktury, nebo výrobu důležitých léků či očkovacích látek.

Ve čtvrtek byl ve Spojených státech zveřejněn údaje ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se znovu dostaly nad 6 milionů, jak tomu bylo i v předchozím týdnů. Tím se pomaličku začínají naplňovat predikce analytiků, že míra nezaměstnanosti brzy dosáhne dvouciferných čísel.

Guvernér Fedu Jerome Powell také uvedl, že by nezaměstnanost mohla dočasně dosáhnout velmi vysokých čísel.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart