Australský premiér Scott John Morrison se v pondělí zavázal, že uvolní 2 miliardy USD k obnovení škod, které napáchaly požáry.

Podle průzkumu společnosti Sentix důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu rostla již třetím měsícem.

Agentura Reuters v úterý zveřejnila, že vedoucí úředník pro zemědělství Han Jun údajně konstatoval, že Čína nezvýší roční dovozní kvóty na zemědělské produkty z USA.

Írán v noci z úterý na středu zaútočil v Iráku na dvě základny, na nichž působí američtí vojáci. Americký prezident Donald Trump v prohlášení uvedl, že nikdo z Američanů ani Iráčanů nepřišel o život.

Inflace ve Švýcarsku meziročně vzrostla v prosinci z -0,1 % na 0,2 % v porovnání s předchozím měsícem.

Naopak meziroční růst cen v eurozóně zůstal v prosinci na 1,3 %, což bylo podle očekávání trhu.

Maloobchodní tržby v eurozóně zaznamenaly v listopadu meziroční nárůst na 2,2 % z 1,7 %.

Německé ministerstvo hospodářství ve středu zveřejnilo objem průmyslových zakázek v Německu za listopad, který klesl o 1,3 %, což představuje nejvýraznější pokles od loňského července. Zveřejněný údaj byl poměrně překvapivý, jelikož analytici očekávali růst.

Vicepremiér Liu He ve čtvrtek potvrdil, že pojede do US, aby v období mezi 15. lednem podepsal první fázi obchodní dohody. Obě strany zůstávají v úzké komunikaci ohledně konkrétních ujednání podpisu smlouvy.

Guvernér BoE Mark Carney oznámil, že odraz britské ekonomiky, jak někteří předpovídají, není zaručen. Britský centrální bankéř také konstatoval, že členové MPC diskutovali na zasedáních o výhodách krátkodobých stimulů. Momentálně je upřednostňovaným scénářem je omezené snížení sazeb, pokud by se prokázalo, že slabá aktivita může přetrvat. Fundamenty poukazují, že došlo k určitému snížení nejistoty ohledně brexitu, dodal Carney.

Americký prezident Donald Trump v pátek informoval, že druhá část americko-čínské obchodní dohody možná bude hotová až po listopadových prezidentských volbách.

Míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku se v prosinci zvýšila z 2,3 % na 2,5 %. Analytici přitom očekávali míru nezaměstnanosti na 2,4 %.

V Americe bylo vytvořeno o 145 tisíc pracovních míst mimo zemědělství více. Míra nezaměstnanosti zůstala na 3,5 %, avšak růst mezd zpomalil na 2,9 %.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart