Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960).

Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.

Z průzkumu společnosti Caixin/Markit vyplynulo, že index nákupních manažerů v Číně v srpnu posílil z 52,8 bodu na 53,1 bodu. Index se tak již čtvrtý měsíc nachází nad důležitou hranicí 50 bodů, která odděluje růst aktivity od poklesu.

Australský hrubý domácí produkt zaznamenal ve druhém čtvrtletí rekordní pokles o 6,3 % a tamní ekonomika se tak dostala poprvé od roku 1991 do recese. Australský ministr financí Josh Frydenberg však navzdory tomu uvedl, že australská ekonomika si v době pandemie vedla lépe než většina ostatních rozvinutých zemí.

Německá vláda oznámila, že na základě testů provedených v laboratoři německé armády, byl ruský opoziční politik Alex Navalnyj otráven novičokem. Představitelé Evropské unie a NATO pohrozili dalšími sankcemi. Rubl na tuto zprávu reagoval oslabením, kdy vůči americkému dolaru ve středu poklesl o přibližně 2,5 %.

V posledním obchodním dnu tohoto týdne byla zveřejněná data o trhu práce ve Spojených státech. NFP report přinesl solidní čísla, když mimo zemědělství bylo vytvořeno 1,3 mil. pracovních míst, konsensus však očekával rovných 1,4 mil. pracovních míst. Míra nezaměstnanosti v srpnu pak poklesla z 10,2 % na 8,4 %.

Chcete mít přehled o dění na světových burzách?

Vše co potřebujete vědět do dalšího týdne se dozvíte v LYNX Týdenním přehledu. Obdržíte jej každou neděli v 10:30.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart